ANTALYA DÖVME SİLDİRME

LAZER DÖVME SİLDİRME GÜVENLİ Mİ? BİLMEN GEREKEN HER ŞEY

Ciddi dövme pişmanlığıyla uğraşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Bir veya daha fazla dövmeye geldiğinde birçok insan kalpte bir değişiklik yaşar, ancak yakın zamana kadar dövmenin kalıcı doğası, geçmiş seçimlerinizle yaşamak zorunda kalmanız anlamına geliyordu. Neyse ki, yeni gelişmeler ve yenilikçi teknoloji, istenmeyen bir dövmeyi güvenli ve etkili bir şekilde çıkarmayı mümkün kıldı.

Dövme silme için en popüler seçeneklerden biri, birçok insanın artık istemediği bir dövmeyi ortadan kaldırmak için mükemmel bir yol bulduğu lazer yöntemidir. Lazerle dövme silme işleminin sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıdaki SSS’ler doğru kararı vermenize yardımcı olabilir.

ANTALYA DÖVME SİLDİRME NASIL ÇALIŞIR?

Antalya’da Lazerle dövme silme, cildin katmanlarına nüfuz etmek için yüksek teknolojili bir lazer kullanır ve dövme hedefli mürekkep parçacıklarını özel olarak hedeflenmiş ışık enerjisi dalga boylarını kullanarak paramparça eder. Mürekkep parçacıkları mikroskobik parçalara bölündüğünde, vücudunuz doğal olarak bunları lenfatik sisteminiz aracılığıyla bertaraf edecektir.

LAZER DÖVME SİLDİRME TEHLİKELİ OLABİLİR Mİ?

Herhangi bir lazer tedavisi gibi, lazerle dövme silme de eğitimli bir profesyonel tarafından uygulanmazsa risk oluşturabilir. Bununla birlikte, prosedür eğitimli bir teknisyen tarafından gerçekleştirildiği sürece, lazer dövme çıkarılması çok güvenlidir.

DÖVME KALICI OLARAK KALDIRILABİLİR Mİ?

Çoğu insan, lazerle dövmenin çıkarılmasından mükemmel sonuçlar alır, tedavi edilen dövmelerin çoğu çıplak gözle algılanamaz. Sonuçlarınız büyük ölçüde lazer tedavisinin türüne ve onu uygulayan uzmanın becerisine bağlıdır. Bir dövmeyi tamamen kaldırmak için gereken seans sayısı değişebilir, ancak sonuçlarınız kalıcı olacaktır.

Dövme Sildirmek İÇİN BİR ÇOK OTURUM NE YAPAR?

Ortalama olarak, tam Antalya’da Dövme Sildirme işlemi 5 ila 10 lazer seansı alır ve her seans 4-6 hafta arayla planlanır. Dövme mürekkebini cildin tüm katmanlarından tamamen parçalamak için çoklu tedaviler gerekir, ilk tedavi en sığ mürekkep katmanlarıyla başlar. Vücudunuzun mürekkep parçacıklarını doğal olarak ortadan kaldırabilmesi ve aynı zamanda skarlaşmayı önlemek için doğal iyileşme sürecinden geçebilmesi için tedaviler arasında uygun süreye izin vermek önemlidir. Dövme silme işleminizin uzunluğu, dövmenizdeki mürekkep renkleri, dövmenin yeri ve boyutu ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

LAZER DÖVME SİLDİRME YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Lazerle dövme silme, minimal yan etkileri olan invaziv olmayan bir prosedürdür, bu da insanların çoğunluğu için mükemmel bir seçenek olmasının nedenlerinden biridir. Eksizyon ve dermabrazyon gibi diğer yöntemlerin aksine, lazer çıkarma sadece mürekkebin kendisini hedef alır – cildi değil. Bu cilt hasarını en aza indirir ve riskleri önemli ölçüde azaltır.

Lazerle dövme çıkarmayı düşünürken, aşağıdaki olası yan etkileri göz önünde bulundurmalısınız:

• Hafif kabuklanma veya kesin kanama

• Hafif hiperpigmentasyon veya hipopigmentasyon

Özellikle uygun bakım sonrası prosedürleri uygularsanız, lazerle dövme çıkarmanın bir sonucu olarak herhangi bir yara izi yaşamanız pek olası değildir. Doğru bakım ve takip konusunda sizi eğiten saygın ve profesyonel bir sağlayıcı seçmek, mümkün olan en iyi sonuçları sağlayacaktır.

 

ANTALYA DÖVME SİLDİRME Referanslar:

https://www.inkdoubtdenver.com/is-laser-tattoo-removal-safe-everything-you-need-to-know/