Lazerle Dövme Silme – Sık Sorulan Sorular

1-) Lazerle Dövme Silme Nasıl Çalışır?

Lazer teknolojisi kuantum mekaniğinin prensiplerine göre icat edildi. Dövme çıkarma işleminde, lazer, dövmenin mürekkebini hedef alır, bu da küçük bir parçaya bölünür, tıpkı bir cam bölmesine kırdıysanız bir çekiç gibi. Bağışıklık sisteminiz bu parçaları yabancı olarak algılar ve bunların doğal detoksifikasyon süreçleri yoluyla uzaklaştırılmasını teşvik eder.

2-) PicoSure ve PicoWay; Lazerle Dövme Silme İşleminde neden en iyi yöntemlerdir ?

Temel olarak iki farklı teknoloji var, nanosaniye teknolojisini kullanan eski Q-Switched lazerler ve picosecond teknolojisini kullanan yeni PicoSure ve PicoWay lazerleri.

Basitçe, ikisi arasındaki fark, saniyede 1000 milyonda çalışan Q-Switched lazerler ve bir saniyenin trilyonunda PicoSure & PicoWay; bu yüzden fark oldukça önemli.

Enerji dağıtımı ne kadar hızlı olursa, mürekkep üzerindeki etki de o kadar artar, bu nedenle çok daha dramatik bir şekilde parçalanır. Ek olarak, Q-Switched Lazerler, gereksiz yere çevreleyen cilde daha fazla erişen ısı veya termal enerjiye güvenirken, PicoSure ve PicoWay, çevreleyen dokuyu etkilemeden daha yerel, daha güçlü ve mekanik bir etki sağlar.

PicoSure & PicoWay mevcut olan en güvenli, en etkili dövme kaldırma lazerleridir; karmaşık / çok renkli / inatçı dövmeleri başarıyla siler ve sonuçlar çok daha kısa sürede elde edilir.

3-) Kaç Seans gereklidir?

Ortalama olarak, PicoSure veya PicoWay kullanarak bir dövmeyi çıkarmak 4-8 seans sürer, tedavi seanslar arasında 4-8 hafta boşluklar gerektirir, bu önceki lazer teknolojilerinden 2-4 kat daha hızlıdır.

İki dövme aynı değildir (örneğin, mürekkebin rengi ve yoğunluğu) ve iki kişi aynı değildir (bağışıklık tepkiniz ve detoksifikasyon kapasiteniz süreçte önemli bir rol oynar), bu yüzden bu kişiden kişiye değişebilir. Uygulayıcınız, ilk görüşmenizde size bir tahmin verebilmelidir.

4-) Tedavi Seansları Ne Sıklıkta Yapılır?

PicoSure ve PicoWay tedavileri arasında önerilen süre 4-8 haftadır. Bu ara dönem boyunca, bağışıklık ve detoksifikasyon işlemleriniz prosedürdeki rolünü üstlenebilir.

5-) Bir Seans Sırasında Ne Yaşanır ?

Tedavi süresi dövmenizin büyüklüğüne bağlıdır. Küçük bir dövme için birkaç dakika, çok büyük bir dövme için bir saatten fazla olabilir. Uygulayıcı tedaviye hazırlanmanıza yardımcı olacak ve hazır olduğunuzda tedavi başlayacaktır.

Uygulayıcı, makinenin başını, lazerin doğrudan mürekkebe doğrudan ateşlendiği dövmeye yönlendirecektir. Makinenin başı, tamamen hedeflendiğinden emin olmak için dövmenin üzerine dikkatlice taşınır.

Bu olurken, dövmenin mürekkebi genellikle buzlu bir görünüme sahip beyaz renk alır. Lazerle dövmenin giderilmesi, bazı rahatsızlıkları içerir, ancak genellikle dövmeyi ilk başta yapmaktan daha az rahatsızlık olarak tanımlanır.

Bunu takiben, genellikle biraz kızarıklık vardır ve tedavi edilen bölgede birkaç saat süren hafif bir şişlik vardır. Tedavi sonrası cildi soğutma yöntemleri önerilmektedir ve gerektiğinde tedaviden önce uyuşturma kremleri kullanılabilir, bu nedenle bunu uygulayıcınızla görüşün.

6-) Tedavi Seansından Sonra Plan Nedir?

  • Tedaviden sonraki ilk 24 saat boyunca, alanı herhangi bir aşınmaya karşı korumak için merhem ve bandaj ile kaplanmalıdır.
  • Duş alırken / yıkanırken, tedavi edilen alanda kişisel bakım ürünlerinin kullanılmasından kaçının, sadece ılık (sıcak değil) suyla durulayın.
  • Aşınmayı önlemek ve iyileşmeyi desteklemek için alanı tedavi sonrası bir hafta boyunca kapalı tutun.
  • Tedavi sonrası en az iki gün boyunca, tedavi edilen bölgede yaralanmaya neden olabilecek sporlardan kaçının.
  • Tedaviden en az bir hafta sonra, saunalardan / jakuzilerden vb. Kaçının.
  • Özellikle bir pislik oluşmuşsa, alanı tıraş etmekten kaçının.
  • Cilt daha kolay yanacağından bölgeyi güneş ışığına / bronzlaşma yatağına maruz bırakmayın ve hiper-pigmentasyon riskini artırabilir (daha koyu cilt lekeleri). Güneşten kaçınılması mümkün değilse, tedavi edilen alanın tamamında SPF 30 veya üstünü kullanın. Dövme tamamen kaldırılıncaya kadar bu protokolü izleyin.
  • Arıtılmış alanda parfümlü ürünler veya alkol içeren ürünler kullanmaktan kaçının.
  • Uygulayıcınız tarafından verilen bakım sonrası talimatları izleyin.

7-) Lazerle Dövme Silme’nin Yan Etkileri Var mıdır ?

Termal enerjiyi kullanan Q-Switched lazerlerde, ısı hasarı ve yara izi riski vardır, ancak bu risk PicoSure ve PicoWay lazerlerinde çok düşüktür çünkü kullanılan enerji termal değil de mekaniktir.

Bir miktar kabarma, kaşıntı, kızarıklık / parlama, kanama, tedavi edilen alanın kabarması olabilir, ancak tedavi sonrası tavsiyelere uymak bunları minimumda tutmaya ve hızlı bir iyileşmeye yardımcı olacaktır.

Hiperpigmentasyon veya Hipopigmentasyon (cildin koyulaşması veya koyulaşması) genellikle 2-6 ay sonra normale dönen geçici bir reaksiyon olarak ortaya çıkabilir.

Çoğu durumda, potansiyel yan etkiler ortaya çıkmaz, ancak insanların küçük bir yüzdesi yukarıdakilerden birini veya birkaçını yaşar.

😎 Lazerle Dövme Silme Ağrılı mıdır?

Bazı rahatsızlıkların olması beklenir, ancak genellikle ilk etapta dövme yaptırmaktan daha az acı verici olarak tanımlanır. Bireysel deneyim, kişiden kişiye değişecektir, ancak genellikle ‘elastik bir bant ile sarılmaya benzer’ olarak tanımlanır. Uygulayıcınız, hissettiğiniz rahatsızlıkları en aza nasıl indireceğiniz konusunda size tavsiyede bulunabilir.

9-) PicoSure, PicoWay ve RevLite arasında bir fark var mı?

Bu lazerler, aynı pikosaniye teknolojisini kullanarak çok benzer, ancak farklı şirketler tarafından üretilmiştir. PicoSure lazer, CynoSure tarafından ve PicoWay, Syneron Candela tarafından üretilir.

Bazı teknik farklılıklar vardır, ancak gereksiz yere karmaşıklaşmadan tek gerçek fark, PicoWay’ın daha koyu ciltler için uygun olmasıdır ve PicoSure değildir. RevLite müşterileri arasında değişen ve tüm cilt tipleri için uygun olan dövmeyi kaldırmak için biraz daha uzun sürüyor.

Hangi lazerin size daha uygun olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, teknisyeninize ücretsiz danışmadan danışın.