İZMİR DÖVME SİLDİRME

14 En İyi Dövme Sildirme Yöntemi

Dövme silme yöntemleri günümüzde oldukça ciddi bir konu haline gelmiştir.

İlk etapta dövme yaptırmanın sebebiniz ne olursa olsun, artık istemediğiniz dövmeleri kaldırmak için ihtiyacınız olan sağlam, güvenilir bilgiler için doğru yere geldiniz.

İstenmeyen dövmelerinizi nasıl çıkaracağınızı öğrenme arzunuzda yalnız değilsiniz.

Tıpkı sizin gibi, şu anda sorduğunuz soruların aynı cevaplarını arayan binlerce kişi var.

İzmir’de Dövme Sildirme’de popülerlik artmaktadır. 

Dövme silme endüstrisi o kadar ivme kazanıyor ki kendi endüstrisi ve her yıl daha da büyüyor.

Dövmeleri geçmişte nasıl siliyorlardı ?

Eski atalarımızda dövmeler olmasına rağmen, onları nasıl geri aldıklarından emin değiliz.

Emin olabileceğiniz bir şey, artık istemedikleri ve çıkarmaya çalıştıkları dövmelere sahip olmaları gerektiğidir. Kim bilir, belki de orijinal dövme sildirme yöntemi sadece keskin bir taş almak ve aslında kazımaktı. Bu, günümüzün Dermabrazyon Yöntemine benzer (bugünün dövme çıkarma yöntemlerine kıyasla gerçekten kaba, ancak oldukça etkilidir.)

İstenmeyen Dövmenizi Sildirmek İçin Bugün Ne Yapabilirsiniz?

Bugün, seçim yapabileceğiniz birçok Dövme Silme Yöntemi ve Prosedürüne sahip olacak kadar şanslısınız.

Karar verdiğiniz kaldırma yönteminin türü, kendi kişisel faktörlerinize dayanacaktır.

Hangi dövme silme yöntemlerinin ve prosedürlerinin sizin için uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak bazı faktörler.

Dövmeniz kaç yaşında?

Dövme eskidikçe, genellikle çıkarılması daha kolaydır.

Dövmenizde kullanılan mürekkeplerin rengi önem taşır ?

Normal olarak, kırmızı ve siyah mürekkeplerin çıkarılması daha kolaydır, yeşil mürekkeplerin çıkarılması çok daha zordur ve tamamen kaldırmak veya hafifletmek için daha fazla dövme çıkarma seansı alabilir.

Doğal olarak, dövmenizin boyutu da hangi dövme çıkarma yöntemlerinin ve prosedürlerinin sizin için en iyi olacağını belirler. Dövme ne kadar büyük olursa, çıkarılması o kadar uzun sürer.

Dövmenizin bulunduğu yer sonuçları etkiler:

Dövmeniz çıkarılması zor bir yer mi? Birkaç örnek: Dövme gözlerinizin yakınında veya belki de ayak bileğinizin üzerinde bulunuyorsa veya dövme gözlerinize çok yakınsa, “herhangi bir” çıkarma yöntemi kullanılırken çok dikkatli olunmalıdır.

Başka bir örnek, ayak bileğinizin dövmesi varsa, bu oldukça acı verici bir kaldırma olabilir, çünkü ayak bileğinizdeki cilt çok incedir.

Hangi Dövme Silme Yöntemi Sizin için En Uygun?

İşte kitabımda adım adım ayrıntılı olarak tartışılan ve açıklanan 15 dövme çıkarma yöntemi ve prosedürü, Dövme Silme Yöntemleri ve Prosedürleri.

Tüm dövme silme alternatifleriniz iki kategoriye ayrılır: Cerrahi ve Cerrahi Olmayan.

A. Cerrahi Yöntemler

 • 1. Lazer (Uyarılmış Emisyon Radyasyonuyla Işık Amplifikasyonu)
 • 2. Donmuş cilt ve daha az kan kaybı nedeniyle Dermabrazyon / Salabration ile sıklıkla kullanılan kriyocerrahi (çıkarmadan önce dövme alanını dondurur).
 • 3. Dermabrazyon (her seferinde cildinizin üst tabakasını ovalar)
 • 4. Salabrasion (dövmeyi tuzla ovalamak ve “zımparalamak”)
 • 5. Eksizyon (bir seferde küçük bir kısmı kesmek)
 • 6. Plastik Cerrahi (kendinden açıklamalı)
 • 7. Doku Genişlemesi (bir balon yerleştirilir ve şişirilir)
 • 8. IPLT (Yoğun Atımlı Işık Terapisi)

B. Cerrahi Olmayan Yöntemler

 • 1. TCA Kaldırma Yöntemi
 • 2. Glikolik Asit Cilt Soyma Yöntemi
 • 3. Hidrokinon Kaldırma Yöntemi
 • 4. Kızılötesi Pıhtılaşma (IRC) Yöntemi
 • 5. Kimyasal Ekstraksiyon Yöntemi (Dövme İşlemi olarak da bilinir)
 • 6. Dövme Solma Kremler Yöntemi
 • 7. Dövme Kapak-Ups

“Bu kitapta, günümüzde kullanılan 15 dövme silme yönteminin tümünü değil, aynı zamanda her bir yöntemin tam bir açıklamasını ve söz konusu Cerrahi Olmayan Kaldırma yöntemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için adım adım bir kılavuz bulacaksınız.”

“Adım adım dövme çıkarma prosedürlerinin yanı sıra, bu yöntemi kendiniz güvenle gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm malzemelerin bir listesi de sağlanır.

Bu malzemelerin çoğunun satın alınması çok kolaydır ve kolayca temin edilebilir ve çoğunun satın alınması çok ucuzdur ”.

Lazerle Dövme Silme Kişisel Deneyimler:

15 yaşından beri dövmelerim oldu. Yıllar boyunca birkaç tane toplamayı başardım: göğüs kafemden biri, biri sırtımda, küçük kalça parçası, biri baldırımda, 3/4 uzunluk kol ve diğer kolda bir pazı parçası. Bazı insanlar orta derecede dövmeli olduğumu söylerdi; aşırı bir şey yok. Bana her zaman “bunlardan sonra pişman olacağım” ve diğer uğursuz uyarılarla birlikte nasıl söylendiğimi söyledim, ama pişman olduğum dövmeler hiç olmadı. Aslında, dövmelerim olmadan hayatımı hayal edebileceğimi sanmıyorum. Bununla birlikte, son zamanlarda kendimi biraz iş yaptığım bir durumda buldum ve işleri olduğu gibi tutmayı diledim. Bu, bir fotoğraf belgeselinde lazer dövme çıkarmanın kişisel deneyimim.

Her şey 3/4 kolumla başladı. Geleneksel tarzda dövmeler yapıyorum ve sol kolumda iyi dövmeler yapmayı başardım. Dövmeler yapılmadan ya da diğeriyle herhangi bir ilişkisi olmayan bir patchwork tarzında düzenlenmişlerdi. Koldan memnun olmama rağmen, gölgeler, yıldızlar da dahil olmak üzere bir çeşit arka plan çalışmasıyla birlikte bağlamanın harika olacağını hissettim. Dövme dergileri ve kitapları üzerine döktüm ve en sevdiğim dövmemin birkaçına danıştım ancak tam olarak aradığım şeyi bulamadım.

Aralık ayına kadar hızlı ileri. Mutlak favori dövme sanatçımla Las Vegas’ta bir dövme randevusu almayı başardım. Söylemeye gerek yok, çok heyecanlandım. Ayrıca, arka plan için bir şeyler bulmaya çalışmak için harika bir kaynak olacağını düşündüm. Ana parçamı onun tarafından yaptıktan sonra, manşonu arka plan yapmak için hafif bir siste karar verdik. İşimizi bitirdikten ve etrafına baktıktan sonra ikinci düşünceler almaya başladım. Sis kolu çok meşgul ediyor gibiydi ve dövmeler daha büyük bir tasarıma bağlanarak görsel güçlerinin bir kısmını kaybetti. Daha sonra iyileşmesine ve yeniden değerlendirmesine izin vereceğimi düşündüm.

Ayrıca, bunun hiçbir şekilde dövme sanatçısına veya çalışmalarının kalitesine bir yansıması olmadığını söylemek istiyorum. Bazı dövmelerin aslında dövilene kadar tam olarak gerçekleştirilememesi talihsiz bir gerçektir ve bu durumlardan biriydi.

Bir süreliğine iyileşmesine ve vücuduma oturmasına izin verdikten sonra, diğer dövmeler üzerindeki etkisini sevmediğim sonucuna vardım. Kendimi dövmeli kimsenin olmak istemediği bir durumda buldum: Dövmeden pişman oldum. Ben okuldan yıllarca ondan mutsuz olmak yerine, harekete geçmeli, göbek yapmalı ve kaldırmalıyım.

Bir dövmeyi kaldırmak için seçenekler nelerdir? Google’da hızlı bir arama, birçok farklı ürünle binlerce sonuç getirecektir. Tat-B-Gone, Salabrasion, Tankbusters, Lazerler. Hangisi çalışıyor, hangisi güvende? Bir dövme tamamen çıkarılabilir mi? Yara izi bırakıyor mu? Ne kadar pahalı? Ne kadar sürer? Acıyor mu? Bunlar aklımdan geçen sorulardan sadece birkaçı. Bu yüzden ödevimi yaptım ve tüm bu farklı seçenekler hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrendim. Şimdi, bu kavşakta bir dövmeyle birine yardım edeceği umuduyla size bilgi ve tecrübemi sunuyorum.

Bulduğum ilk ve en önemli şey ÖDEVİNİZİ YAPMAK! Hızlı düzeltmelere veya vahşi iddialara aldanmayın. İnternette veya bölgenizde bulduğunuz şeylerin% 99’u muhtemelen güvensizdir ve çalışmaz. Dövme çıkarma uzun bir süreçtir ve yanlış yapılırsa yara izi bırakabilir. Herhangi bir karar vermeden önce seçeneklerinizi tekrar tekrar araştırmanız önemlidir. Örnekleri görmek isteyin, bir müşteriyle konuşmayı isteyin. Hiçbir zaman bilgisiz, hızlı kararlar vermeyin (sonuçta, belki de şimdi kaldırmak istediğiniz dövmeyi bu şekilde aldınız). Hasar kalıcı olabilir ve kötü bir dövmeden çok daha kötü sonuçlanabilir… Burada cilt greft tipi şeyler konuşuyorum insanlar.

Bir sonraki önerim, tüm kremleri, sürtünmeleri, merhemleri vb. Unutmaktır. Tat-B-Gone veya diğer benzer ürünler ranzadır ve cilde zarar verebilir. Tuz gibi aşındırıcı malzemelerin cildin üst tabakasından ovulduğu Salabrasion adı verilen eski bir tedaviye güvenirler. Zamanınızı veya epiderminizi boşa harcamayın. İnternette bunun işe yaradığını veya dövmelerini hafiflettiğini söyleyecek insanların hikayelerini okuyacaksınız. Onlar için iyi diyorum ama UZAK DUR!

Peki bu seçenek resim dışındayken, başka hangi seçeneklerimiz var? Dövmenin cildin cerrahi olarak kesildiği eksizyon, cildin dondurulduğu ve çıkarıldığı kriyocerrahi, cildin üst katmanlarının cerrahi olarak zımparalandığı dermabrazyon, cildin altına yerleştirilmiş bir balon kullanan doku genişlemesi ve lazer mürekkep moleküllerine yönlendirilir. Hangisini seçmeli? Bu, dövmenizin boyutuna ve kişisel seçiminize bağlı olacaktır. Benim durumumda, en az yara izi bırakan ve günümüzde kullanılan en popüler dövme çıkarma yöntemlerinden biri olan lazer kaldırma seçeneğiyle gitmeye karar verdim.

Dövme silme ile kişisel hikayeme girmeden önce, tam olarak bir dövmenin ne olduğunu, lazer çıkarmanın nasıl çalıştığını ve mevcut tüm farklı lazer tedavisi türlerini gözden geçirmek istiyorum. Öyleyse başlayalım!

Farklı renkler farklı dalga boyları ve mukavemet ile işlenir. Dövmemi çıkardığımda teknisyen, dövmenin olmadığı bir cilt bölgesinde bazı darbeler vurarak bunu gösterdi. Bunun bir etkisi yoktu. Bununla birlikte, dövmeli bir alanda hareket ettiğinde, lazer mürekkebe çarptığında ve molekülleri parçaladığında cilt koptu.

Şimdi Dövme Sildirme için kullanılan farklı lazer türlerine. Dövme çıkarmada kullanılan ilk lazerler Argon ve CO2 lazerleridir. Bu lazerler sadece dövme pigmentini yok etmekle kalmaz, aynı zamanda üstteki cilt üst katmanlarını da yok eder. Bu lazerler lazerin nüfuz gücünü veya derinliğini kontrol edemedi. Dahası, farklı renkleri “göremezler” ve bunun yerine daha çok halı bombardımanı gibidirler, yollarındaki tüm pigmentleri yok ederler (saklamak istediğimiz doğal pigmentler dahil).

Yeni nesil lazerler skarları daha iyi kontrol edebilir çünkü güç, penetrasyon derinliği, nabız hızı ve renk etkileşimi üzerinde kontrol sahibi olurlar. Her biri farklı bir işlevi yerine getirir ve farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır ve genellikle dövme çıkarılması için birlikte kullanılır. Ne tür lazerler kullandıklarını ve hangilerinin en uygun olacağını öğrenmek için lazer teknisyeninize danışın.

Dövme çıkarmada kesinlikle kullanılmaması gereken son bir lazer türü vardır. Bunlar epilasyon lazerleridir. Hiçbir koşulda kimsenin sizi bunun iyi bir fikir olacağına ikna etmesine izin vermeyin. Yapacağı tek şey dövmeyi koyu kahverengimsi bir renge döndürmek ve muhtemelen dövme pigmentinin kimyasal yapısını değiştirmek, çıkarılmasını daha da zorlaştırıyor.

Tüm bu farklı lazer seçenekleriyle, ödevinizi yapmak, bir sürü soru sormak ve deneyimli bir lazer kaldırma uzmanı bulmak açıktır. Unutmayın: bu endüstri, bu yayıncılıktan itibaren, hala FDA, AMA veya diğer herhangi bir tıbbi toplum tarafından düzenlenmemekte ve her türlü gölgeli kişiye ve şirkete açık kalmaktadır. Düşün: Diyet endüstrisi de aynı şekilde kontrolsüz. Sadece işe yaramayan veya hatta tehlikeli olabilecek kilo verme ürünleri için kaç gülünç, vahşi, iddia yapıldığını kolayca görebiliriz.

Dövme çıkarma teknisyenine veya ofisine sormak için iyi sorular şunlardır: Lazer teknisyeni dövme çıkarmayı ne kadar süredir yapıyor? Ne tür lazerleriniz var? Lazerler kiralanıyor mu yoksa onlara sahip misiniz? Herhangi bir şekilde sertifikalandınız mı? Herhangi bir dermatolojik dernek veya tıbbi dernek üyesi misiniz? Burada her zaman dövme çıkarıyor musunuz, yoksa sadece belirli günlerde dükkan mı kuruyorsunuz? Lazer kaç yaşında? Lazerlerin bakımını nasıl yapıyorsunuz, yani servis yapan lazer ekipman teknisyenleriniz var mı? Kaldırma işlemlerinizin fotoğraflarını içeren kitaplarınız var mı (geliştirilebileceği için dijital resimlere dikkat edin)?

Güney Kaliforniya’da dövme silme seçeneklerini araştırdıktan sonra, memleketim San Diego’da bulunan Tattoo Removal Laser Clinic (oldukça yaratıcı bir isim ha?) Adlı bir kliniğe karar verdim. Google aramamın bana sağladığı tüm seçenekler arasından en iyi seçenek gibi görünüyordu. Böylece randevu aldım ve içeri girdim. Hemen etkilendim. Prosedürler bana yavaş bir şekilde açıklandı, bana fotoğraflar gösterdiler, uzun süredir geçmişlerini verdiler ve bir kaldırma seansı için 500 dolarlık bir fiyat teklifi verebildiler. Hatta parke zemin döşediler, böylece lazer optiklere zarar vermeden dönecekti! San Diego bölgesine yakın bir yerde iseniz veya seyahat etmek için para varsa, bu kliniği tavsiye ederim. Orada aldığım hizmetten ne kadar memnun olduğumu söyleyemem. (Sorumluluk reddi: hiçbir şekilde TRLaser’dan herhangi bir ödeme, düşük tedavi maliyeti, tanıtım veya başka herhangi bir parasal veya kişisel kazanç almadım; ne de hiçbir şekilde lazerle ilişkili veya ortaklığım yok).

Tedavi gününde erken kalktım ve lazer kıllara çarpmayacak ve onları yakmayacak şekilde kolumu traş ettim (bu hoş olmayan bir koku yaratabilir ve muhtemelen lazeri etkileyebilir). Daha sonra topikal lidokain bazlı bir jel uyguladıkları kliniğe yöneldim (cildi biraz uyuşturmak için) ve sonraki 3 saat boyunca jeli emmek için kolumu plastik sargıya sardım. Kolum güzel ve uyuşuk olduktan sonra geri geliyor, sonunda bu lazer kaldırma işinin neyle ilgili olduğunu görmeye hazırdım. Yine de biraz gergin hissetmediğimi söyleyemem. Kolu açtık, koruyucu gözlüklerimizi taktık ve teknisyenden hızlı bir şekilde konuştuktan sonra çalışmak zorunda kaldık.

Lazerin hissi biraz ilginçti ve bazen acı vericiydi. Lazer mürekkebi vurduğunda, bir lastik bant veya küçük sıcak pişirme yağı sıçramış gibi hisseden cildin altında bir pop veya çıtlık hissedebilirsiniz. Teknisyen lazeri cilt üzerinde hareket ettirdikçe daha fazla mürekkep konsantrasyonuna sahip alanların daha acı verici olduğunu fark ettim. Mantıklı geliyor! Hiçbir noktada dayanılmaz değildi, ancak ağrı eşiğinize, dövmenin konumuna ve dövmedeki mürekkep miktarına bağlı olarak nasıl oldukça acı çekebileceğini görebiliyorum. Kesinlikle birkaç kez kırıldım. Genel olarak lazerin mürekkebin üzerinden geçip pop ve cildimi hafifçe yükseltilmiş alanlara tutturmanın harika olduğunu düşündüm. Dövmenin birçok alanında mürekkep silinmiş gibi hemen bir fark görebiliyordum. Diğer bölgelerde cildin tahriş olması nedeniyle bunu söylemek zordu. Unutmayın, lazerlerle vücudunuzun mürekkep parçacıklarını temizlediği için, çıkarmanın gerçek etkileri önümüzdeki 2 ay içinde gerçekleşir. Bazen hemen bir fark görmeyebilirsiniz.

Tüm prosedür sadece 30 dakika sürdü. Tedaviden hemen sonra kolda kabarcıklar yoktu. Göze çarpan tek etki, güneş yanığına benzer cilt tahrişiydi. Kolumu biraz temizledikten sonra, korumak için gazlı bezle sardık ve hak ettiği bir şekerlemeye gitmeye gittim.

Ve işte bu! Lazer tedavisinden kurtuldum! Prosedürden geçerek ve olayın gerçek bir kişisel kaydına sahip olmak için birkaç kişiden biri olmaktan garip bir gurur duyduğumu söylemeliydim. Önümüzdeki birkaç ay içinde dövme gölgelerinin solmasını izledim. Muhteşemdi! Kolumu geri getirdiğim için çok mutlu oldum! Ve diğer dövmeler, kaldırma işleminden gerçek bir zarar görmemişti. Lazerin küçük bir parça çıkardığı bazı çizgileri yeniden çizmem gerekebilir. Bugün hiç dövmem olduğunu neredeyse hiç söyleyemezsin. Zamanla daha fazla solmasını beklediğim birkaç küçük, soluk, mürekkep cebi var. Değilse, başka bir rötuş tedavisi için geri döneceğim. Cildin yüzeyi mükemmeldir ve lazer tedavisi uygulanan cilt ile dövülmemiş cilt arasında belirgin bir fark yoktur.

Benim durumumda, çıkardığım dövme, sadece açık gri gölgelendirme olduğundan, çoğunun bir seans kaldırmasını başardım. Ancak, bunun normal kabul edileceğini sanmıyorum. Çoğu dövmeler birden fazla seans alır.

Ve böylece hikayemi tamamlıyor. İnşallah, bu birisinin dövme çıkarılması kararında yardımcı olacaktır.

Ve her zamanki gibi, bana herhangi bir soru ile e-posta göndermekten çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler!

İzmir Dövme Sildirme Referansları:

 • Kirby, W., Kartono, F. & Small, R.(September 2011). “Chapter 30: Tattoo Removal with Lasers”. Dermatologic and Cosmetic Procedures in Office PracticeElsevier. pp: 367-376. ISBN 978-1-4377-0580-5
 • Kuperman-Beade, M.; Levine, V. J. & Ashinoff, R. (2001). “Laser removal of tattoos”. American Journal of Clinical Dermatology2 (1): 21–5. doi:10.2165/00128071-200102010-00004PMID 11702617.
 • Pfirrmann, G.; Karsai, S.; Roos, S.; Hammes, S. & Raulin, C. (2007). “Tattoo removal- State of the art”. Journal of German Dermatology5 (10): 889–97. doi:10.1111/j.1610-0387.2007.06405.x. PMID 17910671.