İSTANBUL DÖVME SİLDİRME

Profesyonel Dövme Silme Hizmeti Aramak İçin 5 Neden

Dövme yaptıktan sonra pişman olan kişilerin % 17‘sinden (statisticbrain.com’a göre) iseniz, profesyonel Dövme Sildirme seçeneklerini keşfetmeye hazır olabilirsiniz.

Web’de dolaşan birkaç evde dövme çıkarma seçeneği olsa da, profesyonel bir dövme çıkarma danışmanlığı ve oturumu için bir salonu ziyaret etmenizi öneririz. Dövme silme için diğer seçeneklerden daha iyi bir deneyime sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda daha hızlı bir şekilde daha iyi sonuçlar alırsınız.

Profesyonel Dövme Sildirme hizmetleri almanızın en önemli 5 nedeni:

1. Lazerle Dövme Sildirme Daha Hızlı

Dövme pigmentlerinin vücut tarafından işlenme şekli nedeniyle, pigment parçacıkları bağışıklık sisteminin yutması ve karaciğerden çıkması için yeterince küçük parçalara ayrılmalıdır. Dövme silme kremleri ve diğer topikal uygulamaların dövmeyi ve çevresindeki cildi yavaşça soldurabildiği durumlarda, profesyonel dövme silme lazerleri partikülleri nanosaniye ışık patlamaları ile parçalayarak kaynağa ulaşır. Bu, dövmenin herhangi bir topikal veya krem tedavisinin yapabileceğinden daha hızlı solmasını sağlar.

2. Yara izi oluşmaz

Diğer bazı dövme çıkarma yöntemleri arasında, dermabrazyon, salabrazyon ve eksizyon yer alır; bunların hepsi, yüksek bir yara izi şansı ile adil bir iyileşme süresi gerektiren ağrılı ve pahalı prosedürlerdir. Halbuki, profesyonel dövme silme lazerleri sadece dövmeli cildi hedefler, cildi tek başına bırakırken pigmentleri parçalar.

3. Tıp Uzmanların tarafından uygulanan seanslar

The İstanbul Dövme sildirme klinikleri ile profesyonel bir dövme çıkarma kliniğine gittiğinizde, tıbbi olarak eğitilmiş bir personelden yararlanabilirsiniz. Bir dövmeyi çıkarma işlemi, profesyonel dövme çıkarma lazerleri kullanıldığında bile vücuda vergilendiriyor, bu nedenle tıbbi geçmişinizi alıp tedaviden önce ve sonra cildinize en iyi bakımı sağlayabilen tıbbi profesyonellerin huzurunda olmak önemlidir.

4. Tüm Mürekkep Renklerini Ortadan Kaldırmada Etkili

Bazı pigmentlerin deriden çıkarılması diğerlerinden daha zordur. Profesyonel dövme çıkarma lazerleri, belirli renkleri hedefleyen belirli ışık bant genişlikleri üzerinde çalışır ve kötü bir şekilde zor olan yeşil ve mavi pigmentleri kırmaya yardımcı olur. The UnTattoo Parlour’da, en geniş mürekkep rengini hedeflemek için özel olarak seçilen iki lazer kullanıyoruz.

5. En Az Ağrılı Tedavi

Dermabrazyon ve eksizyon gibi profesyonel olmayan dövme çıkarma seçenekleri dövmeli cildin çıkarılmasını veya kısmen yok edilmesini gerektirir, bu da oldukça acı verici olabilir ve çok fazla iyileşme süresi gerektirir. Profesyonel dövme çıkarma hizmetleri alırken, bazı insanlar acı çeker, ancak personel üzerinde bir hekime sahip olmak, deneyiminizi ağrısız hale getirmek için yerel anestezi sunmamıza izin verir!

En İyi Dövme Silme Lazeri Hangisidir ?

Dövme silme için en iyi lazer bir pikosaniye lazerdir. Pikosaniye lazerler dövmeleri eski tip Q-Switch lazerlerden daha hızlı ve tamamen çıkarır.

Picosecond lazerler neredeyse her renk mürekkebi kaldırabilse de, her şeyi halleden tek bir model yoktur.

Yeşil ve mavi mürekkep için 755nm dalga boyuna sahip bir lazer en iyisidir. 532nm dalga boyu kırmızı, turuncu, sarı ve kahverengiden kurtulur. 1064nm dalga boyu, siyah ve diğer bazı koyu renkler için en iyi seçimdir.

Gökkuşağı renkli dövmenizdeki tüm renklerin solmasını istiyorsanız, birden fazla lazerli bir dükkan bulmanız gerekir. İstanbul Dövme Sildirme Klinikleri, neredeyse tüm renkleri kaldırabilen iki lazer kullanır.

Enlighten Cutera, Mart 2015’ten bu yana tercih ettiğimiz lazer oldu. Kısa süre önce bir PicoSure lazer aldık. Cephaneliğimizdeki bu iki silahla, yeşil ve mavi de dahil olmak üzere tüm renkleri silebiliriz.

Yeşil ve Mavi Dövme Mürekkebini Çıkarma

“Yeşil dövmeleri kaldırabilir misin?” Çok duyduğumuz bir soru. Yeşil olmak kolay değil. Portland’daki yeşil dövmeyi kaldırmak da kolay değil. Kasabadaki pek çok dükkanda gerekli ekipman yoktur. Yaparız.

PicoSure 755nm dalga boyuna sahiptir ve yeşil ve mavi mürekkebi temizler. Cutera’nın dalga boyu 532nm ve 1064nm’dir. Daha önce, Cutera ile, sarı ve mavinin bir kombinasyonu olan yeşil tonları temizleyebildik. Artık PicoSure lazerimizle gerçek yeşili idare edebiliriz.

Pikosaniye Lazer Nedir ve Neden En İyi Dövme Çıkartma Lazeri?

Pikosaniye lazerler eski lazerlere benzer şekilde çalışır, ancak daha hızlı ve daha etkilidirler. Her iki lazer tarzı da dövmeleri parçalayarak silerek vücudun parçacıkları temizlemesini sağlar.

Diğer lazerlerle karşılaştırıldığında pikosaniye lazerler, daha çabuk yıkanmış daha küçük parçacıklar oluşturur. Q-Switch lazerler hala bazı yerlerde kullanılmaktadır, ancak pikosaniye lazerler üstündür.

Pikosaniye lazer, saniyede bir trilyonda bir cilt nabzını verir. Zihninizi “saniyenin trilyonda biri” etrafında sarmak zor. Bu hızlı lazerlerin daha geniş bir renk yelpazesini çıkarırken tedavi sürelerini yaklaşık yarıya indirdiğini unutmayın.

Gıda ve İlaç İdaresi, Aralık 2012’de yeni lazerlerin dövmeyi kaldırmasını onayladı. Lazerler, dövmenin çıkarılmasını isteyen birçok insan için bir nimettir.

Cutera lazeriniz çok etkili oldu. Müşterilerimiz, çalışma hızımızı sever. Dövme silme genellikle tekrar ziyaretleri içermekle birlikte, Cutera daha az tedavide mürekkebi çıkarır.

Pikosaniye Lazer Kaldırma için herhangi bir dezavantaj var mı?

Hiçbir durum her durum için doğru değildir. Lazer çıkarma ağrılı olabilir. Personel üzerinde bir hekimimiz olduğu için Dr. Garrett Vangelisti, lokal bir anestezi ile rahatsızlığı en aza indirebiliriz.

Lazer çıkarma yargı ve deneyim gerektirir. Kalifiye olmayan bir teknisyenin elinde, kaldırma yara izi bırakabilir. Beyaz veya pembe gibi bazı mürekkep pigmentleri bir lazerin altında koyulaşabilir.

İyi bir lazer teknisyeni seçmek, istenmeyen sonuçlardan kaçınmanın en iyi yoludur. Personelimiz özenli, deneyimli ve tıbbi sertifikalıdır.

Müşterileri yakından takip ediyoruz. İlk sorun belirtisinde, tedaviyi durduracağız ve durumunuzu yeniden değerlendireceğiz. Kötü sonuçlar nadirdir. Çoğu dövmeyi kaldırabilir veya önemli ölçüde hafifletebiliriz.

Lazer Dövme Silme İşleminden Önce ve Sonra

Lazerle Dövme Sildirme nispeten kaygısız bir durumdur. Lokal anestezi ile yapılan ayakta tedavi prosedürü. İstanbul Dövme Sildirme Klinikleri konforlu atmosferinde dövmeleri hızlı ve acısız bir şekilde çıkarıyor.

Birçok kişi dişçiye gitmenin, dövmenin lazerle çıkarılmasından daha stresli olduğunu düşünmektedir. Bununla birlikte, lazer dövme çıkarmadan önce ve sonra ne yapacağınızı bilmek sizi daha rahat tutabilir.

Lazer ile dövme sildirme nasıl etki gösterir ?

Bir işlemden önce müşterileri tanımayı seviyoruz. Bir konsültasyon planlayın. Buluşacağız, dövmenizi değerlendireceğiz ve tedavilerden ne bekleyeceğinizi size bildireceğiz. Konsültasyondan sonra, ilerlemeye hazırsanız bir randevu planlayabilirsiniz. Küçük bir dövme için bazen konsültasyon sonunda bir tedaviyi tamamlarız.

Lazer tedavisinden önce cildi anestezi ile uyuşturuyoruz. Bir Cutera Enlighten ve CynoSure PicoSure lazer ile dövmeleri kaldırıyoruz. Bu lazerler mürekkebi parçalar.

Enlighten’ımızla bazı yeşil tonları da dahil olmak üzere birçok rengi yok etme başarısı elde ettik. Picosure 755 lazerin yakın zamanda satın alınmasıyla, yeşil de dahil olmak üzere daha fazla renk üzerinde çalışmaya hazırız.

Tedavinizden sonraki haftalarda, vücudunuz mürekkep parçalarından çıkarken dövme kaybolur. Dövmeniz büyük veya yoğun renkteyse birkaç randevuya ihtiyacınız olabilir.

Dövme Lazer Kaldırma için Nasıl Hazırlanılır:

İyi dinlenmiş, beslenmiş ve nemlendirilmiş olarak randevunuza hazırlanın. İşte bazı ek ipuçları:

Yapılacaklar

 • Tedaviden bir gün önce iyi geceler dinlenin.
 • Hastalanırsanız prosedürü iptal edin.
 • Dövmeye kolay erişim sağlayan ve işlemden sonra siteyi rahatsız etmeyecek rahat kıyafetler giyen randevuya gelin.
 • Bize tıbbi endişelerinizden bahsedin. Sağlığınızın randevular arasında değişip değişmediğini bize bildirin.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız bize bildirin.
 • Randevu almadan önce, uçuklarınız veya uçuklarınız varsa bize bildirin. İhtiyacınız varsa antiviral bir ilaç yazacağız. Randevu almadan önce ilacı talimatlara göre alın.
 • İsterseniz destek için bir arkadaşınızı yanınızda getirin.

Yapılmaması Gerekenler

 • Dövmenizi güneşe maruz bırakmayın, lazer çıkarmadan önce dört hafta boyunca bronzlaştırıcılar, sprey tavaları ve bronzlaşma yatakları kullanmayın.
 • Tedaviden önce 1-2 hafta boyunca ağda kullanmayın veya tüy dökücü kullanmayın. Cilt tahriş edici maddelerden kaçının.
 • Bir işlemden önce aşırı yorucu faaliyetlerde bulunmayın. Dinlenmiş hissetmek iyileşme için önemlidir.

Lazerle Dövme Silme İşleminden Sonra Kendinize Dikkat Edin

Lazerle dövme silindikten sonra düzenli rutininize dönebilirsiniz. Bir uyarı, dinlenmek ve iyileşmek için zaman ayırmanız gerektiğidir. Prosedürden sonra bir veya iki gün boyunca programınızı ve aktivite seviyenizi hafif tutun.

Dövme alanı şişebilir ve cilt tahriş olabilir. İyileşmenizi hızlandırmak için yapmanız gerekenler.

Yapılacaklar:

 • Sulu kalın ve sağlıklı beslenin. Lazer çıkarma ile ilişkili stres, yorucu bir antrenmana veya işte zor bir güne benzer. İyileşirken sakin ol.
 • Her zamanki gibi duş alın veya banyo yapın.
 • Her zamanki gibi egzersiz yapın, ancak bir veya iki gün boyunca kolay gidin.
 • Dövme bölgesine sürtünmeyecek veya baskı yapmayacak giysiler giyin.
 • Geniş spektrumlu güneş koruyucu kullanın veya bölgeyi UV giysileri ile koruyun.
 • Şişlik, kabarcıklanma veya morarma konusunda endişeleriniz varsa bize bildirin. Bu belirtiler yaygın olsa da, sorularınız varsa bize ulaşın.

Yapılmaması Gerekenler

 • Bir tedaviden sonra 1-2 gün boyunca spa küveti, sauna kullanmayın veya diğer sıcak ortamlarda zaman geçirmeyin
 • Siteyi güneşe maruz bırakmayın.
 • Randevudan hemen sonra güçlü bir faaliyette bulunmayın.
 • Tedavi edilen bölgeyi seçmeyin.
 • Bölgede Neosporin kullanmayın. Antibakteriyel bir merhem gerekiyorsa, bacitracin bizim önerimizdir.
 • Bir tedaviyi takip eden bir veya iki gün içinde, retinol, benzoil peroksit, glikolik veya salisilik asitler ve büzücü içeren topikal tedaviler kullanmayın.

Randevularınız sırasında bu dozları ve yapılmayacakları size hatırlatacağız. Daha büyük, daha yoğun mürekkeplenmiş dövmeler daha kapsamlı tedavi ve daha uzun iyileşme süreleri gerektirir. Bununla birlikte, genel olarak, dövme lazer çıkarılması nispeten basittir. Çoğu insan sadece hafif ağrı ve tahriş yaşar.

İstanbul Dövme Sildirme Referansları:

 1.  Tattoo lasers / Histology, Suzanne Kilmer, eMedicine
 2. Jump up to:a b “Marked” Archived 2011-07-12 at the Wayback Machine Article by Shannon Wianecki in Maui No Ka ‘Oi Magazine, Vol.15 No. 4 July 2011
 3. Bernstein, E. F. (2006). “Laser treatment of tattoos”. Clinics in Dermatology24 (1): 43–55. doi:10.1016/j.clindermatol.2005.10.025PMID 16427505.
 4. Goldberg, David J. (4 December 2007). “Chapter 3: Pigmented Lesions, Tattoos, and Disorders of Hypopigmentation”. Laser Dermatology: Pearls and ProblemsMalden, MassachusettsBlackwell. pp. 71–113. doi:10.1002/9780470691991.ch3. ISBN 978-1-4051-3420-0.
 5. Kirby, W. (2013) Lasers and Energy Devices for the Skin (Second Edition) Chapter 4: “Tattoo Removal”. Ed. Goldman, Fizpatrick, Ross, Kilmer. CRC Press. pp. 74–93. ASIN: 1841849332. ISBN 978-1841849331
 6. Kirby, W., Kartono, F., Desai, A., Kaur, R. & Desai, T. (January 2010) “Treatment of Large Bulla Formation after Tattoo Removal with a Q-Switched Laser”Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology