BURSA DÖVME SİLDİRME

Bazı durumlarda dövme yaptırmak saniyeler içinde alınan bir karar olabilir. Ancak bu zamanlama, ilerleyen zamanlarda kendiliğinden oluşan bu mürekkebe veda etmek istediğinde farklıdır. Dövme silme için doğru ve güvenilir kaynaklar bulmak yorucu olabilir. Her web sitesi “cevabı” bildiğini iddia ediyor, ancak hangi bilgiler sizi doğru yönde gösteriyor? Evde çalışan tüm doğal Dövme Sildirme için bir yöntem var mı? Cevap, basit bir evet veya hayırdan biraz daha karmaşıktır, ancak endişelenmeyin çünkü sizi doğru yönde yönlendirmek için buradayız.

Dövme kaldırma için piyasada üç yaygın yöntem vardır. Dövme silme kremi ve / veya losyonu, salabrazyon ve lazerle dövme silme. İlk iki teknik popüler “evde tüm doğal dövme çıkarma” yöntemleridir, ancak gerçekten çok doğal değildirler ve kesinlikle çok etkili değildirler. Tüm bu yöntemler dövmenizi çıkarmada biraz başarılı olabilir, ancak cildinize en etkili ve en az zarar veren hangisi olduğuna güvenebilirsiniz?

DÖVME SİLDİRME KREMİ DOĞAL DÖVME SİLDİRME YÖNTEMİ DEĞİLDİR

Profade gibi piyasadaki Dövme Sildirme kremleri, etkili bir şekilde çalıştıklarını iddia ediyorlar ve sadece evdeyken ürünlerini boş zamanlarında kullanarak birkaç hafta içinde sonuçları göreceğinize söz veriyorlar. Size açıklama yapmadıkları şey, çoğu kremlerin sadece cildin ağartılması ve muhtemelen en az doğal dövme çıkarma yöntemidir. Kimyasallar, mürekkebi dövmenizden tutan cilt tabakasına asla tamamen delmez. Ana bileşen ağartıcı benzeri bir madde olduğundan, cildinizi tahriş etmek ve muhtemelen cildinize uygulanan diğer temizlik kimyasalları gibi komplikasyonlara neden olmak için tekrar tekrar kullanılmasını bekleyin. Bu tür ürünlerdeki ana bileşen, cildinizde çok kötü yanıklara neden olabilecek trikloroasetik asittir.

SALABRASYON DOĞAL DÖVME KALDIRMA YÖNTEMİ OLABİLİR, AMA ZARAR VERİR

Salabrasion dövme çıkarılması, düz sofra tuzu, musluk suyu ve “gazlı bezle sarılmış ahşap blok” gibi bir aşındırıcı cihaz gibi basit malzemeler kullandığını iddia ediyor. Bazı durumlarda, işlemden önce lokal anestezik uygulanır, çünkü bazı ağrılar olabilir. Dövmenin bölgesini tıraş ettikten sonra, prosedürü gerçekleştiren kişi, bölgeye derin kan kırmızısına dönene kadar bölgeyi kuvvetlice ovalamak için aşındırıcı gazlı bez yüzeyini kullanırken suyla karıştırılmış tuzu uygulayacaktır. Daha sonra bir antibiyotik merhem ve üç gün boyunca yerinde bırakılan steril gazlı bez giyineceklerdir. Bu süreden sonra, pansuman çıkarılır ve çiğ olacak olan cilt, daha fazla antibiyotik merhem giderildikten ve 3 gün daha oturduktan sonra birkaç saat boyunca bir kez daha tuzla kaplanır. Afedersin ne?! Bunun hakkında düşün! Temel olarak cildinizi tuzlu bir su gazlı bezle ovuyorsunuz ve daha sonra üzerine daha fazla tuz koyduğunuz ve oturtun. Bu yöntemi anlamamız çok zordur, ancak ev tekniğinde yaygın bir doğal dövme çıkarılmasıdır. Çiğ sürdüğünüz açık bir yaraya tuz dökmenin korkunç bir fikir olduğunu ve genellikle ciddi yara izi veya enfeksiyona neden olacağını yeterince vurgulayamayız.

LAZER DÖVME SİLDİRME GÜVENLİ, ETKİLİ VE DOĞAL DÖVME SİLDİRME YÖNTEMİDİR

Lazerle dövme silme sabır gerektiren bir süreçtir. Dövme mürekkebinin ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde solacağını etkileyen birçok değişken vardır, ancak lazerle dövme silme en az miktarda yara izi ile en etkili yöntemdir. Son teknolojik gelişmeler, mürekkebi eski araçlardan veya yöntemlerden daha hızlı ve tamamen parçalayan yeni lazerlerle sonuçlandı. Burada sabır devreye giriyor, prosedürler sadece 2-20 dakika arasında değişiyor, ancak bir sonraki tedavinizden önce tamamen iyileşmesi 6-8 hafta sürüyor. Çoğu dövmeler 3-5 tedavide gitmiş ya da neredeyse bitmiştir. Her kişi dövmesinin cilt tipi, boyutu ve rengine göre değerlendirilir. Kış, lazerle dövme silme için yılın en iyi zamanıdır çünkü tedavi edilen alanınızı iyileştirirken örtmeniz ve birkaç gün boyunca ısı veya doğrudan güneş ışığından kaçınmanız gerekecektir. Harcama seçeneği, ancak bir profesyonel tarafından dövmenin çıkarılması her kuruşa değer. Düzgün yapıldığında, Bursa’da lazerle dövme silme çok az iz bırakır veya iz bırakmaz ve bugüne kadarki en iyi dövme silme yöntemidir.

Bursa’da dövme sildirmeyi düşünüyor musunuz ?

Ne karar verirseniz verin, günün sonunda bu sizin bedeninizdir. Sadece seçeneklerinizin olduğunu anlamanızı istiyoruz. Bir uzman veya diğer lisanslı bir tıp uzmanı tarafından yapılırsa, birkaç çıkarma seçeneğinin güvenli olduğu düşünülür. Bu yöntemler kesinlikle ucuz değildir, ancak size en iyi sonuçları verir ve yara izi veya enfeksiyon gibi diğer sorunlara neden olmaz. Evde çalışan tüm doğal Dövme Sildirme için bir yöntem var mı? Açık cevap hayır. Lazer dövme çıkarma, cerrahi eksizyon veya dermabrazyona kıyasla istenmeyen dövmenizi tam anlamıyla yok etmek için en ucuz ve en etkili seçenektir. Aslında, çoğu profesyonel neredeyse hiçbir zaman başka bir şey önermez. Bu yüzden kremler gibi etkisiz veya güncel olmayan yöntemleri unutun (bir dövmeyi çözmek için kaç kez kullanırsanız kullanın, yapmazlar); eksizyon (tüm dövmeyi ve altındaki cildi çıkarmak; acı verici faktörden bahsetmemek için belirgin izler bırakır); ve dermabrazyon (zımparalamaya benzer bir süreçte cilt katmanlarını çıkarmak; lazer çıkarma kadar etkili değildir ve cilde zarar verebilir). Tatmin edici sonuçlar istiyorsanız, etkisiz “evde tüm doğal dövme çıkarma” yöntemleriyle kısayollar almayı düşünmeyin ve dövme silme işinizi profesyonellere bırakın.