HATAY DÖVME SİLDİRME

En İyi Dövme Silme Yöntemi Nedir?

Bu aşırı bilgi yükü çağında, her şey için DIY ve evde çözümler bulabilirsiniz. Sağlık semptomlarını tedavi etmekten kendi kıyafetlerinizi dikmeye, hatta dövmelerinizi evde çıkarmaya kadar. Çok çeşitli alternatif dövme çıkarma işlemleri mevcut olsa da, en iyi dövme çıkarma sonuçları için profesyonel bir dövme çıkarma dükkanından yardım almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Cildi tahrip ederek veya çıkararak dövmeleri kaldıran diğer yöntemlerin aksine, dövme çıkarma lazerleri, pigment parçacıklarını vücut tarafından işlenebilen ve kolayca çıkarılabilen daha küçük parçalara bölerek dövmeleri giderir. Bu işlem özellikle dövme pigmentlerini hedefler ve cildin geri kalanını yara izini ve gereksiz hasarı önleyen yalnız bırakır.

Bir Tedaviden Sonra Lazer Dövme Çıkartmanın Tipik Sonuçları Nelerdir?

İlk seansınızı tamamladıktan sonra, bir tedaviden sonra Hatay’da lazerle dövme sildirme’den neler bekleyebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İnsanların genellikle mümkün olan en kısa sürede önemli sonuçlar almaya istekli olduklarını biliyoruz. Sonuçta, nihayet kaldırma işlemine başlama kararını verdikten sonra, bir süre için, muhtemelen on yıllar boyunca dövmenizden bıktınız.

Ne yazık ki, hemen hemen ortaya çıkan bir dövme yaptırmanın aksine, Hatay’da lazerle dövme silme, tamamen çıkarılması için genellikle 3-6 tedavi gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle, insanları her zaman dövmenizde büyük değişiklikler göremeyeceğiniz konusunda uyarıyoruz. Ama cesaretiniz kırılmasın! Lazerin altına her oturduğunuzda ilerleme kaydedersiniz. İlk başta önemli değişiklikler fark etmek zor olsa da, önceki ziyaretler sırasında çekilen fotoğraflar arasında yapılan bir karşılaştırma, gerçek ilerlemenin boyutunu ortaya çıkarabilir.

Bir tedaviden sonra lazerle dövme çıkarılmasının tipik sonuçları değişiklik gösterir. Mürekkep rengi, konsantrasyonu, yaşı ve gerçek dövmenin derinliği gibi şeyler, dövmenin lazer tedavisine yanıt vermesine etki eder. İlk seansınız en azından bazı sonuçlar gösterse de, bir tedaviden sonra lazerle dövme silme işleminizin görsel önemini etkileyebilecek birkaç şey vardır.

Bu, tek bir dövmede var olabilecek renkler, kalınlık ve derinlik arasındaki farklardan kaynaklanmaktadır. Hem siyah çizgiler hem de renkler (özellikle yeşil veya mavi) içeren dövmeler farklı tedaviler gerektirebilir, bu nedenle dövmenizin bir bölümünde soluk görünebilir, ancak başka bir sonuçta sonuç olmayabilir. Bu nedenle, tattoo’nuzun lazerle dövme silme işleminin her seansın başında bir inceleme ve danışma ile mücadele ediyoruz. En fazla sonucu oluşturmak için o oturum için en iyi eylemi seçme.

Bazı dövmelerin çıkarılması diğerlerinden daha zordur.

Mürekkep katmanları lazer tarafından parçalandığı ve yukarıdan aşağıya çıkarıldığı için bunun yoğunluktan daha fazlası vardır. Dövme ne kadar kalın ve yoğun olursa, o kadar uzun sürer. Kalın dövmeler ve siyah çizgiler, hemen sonuç göstermede inatçıdır, genellikle solma göstermeden önce bulanık görünür.

Farklı renkler genellikle etkili bir şekilde gidermek için farklı lazerler gerektirir.

Araştırmalarımız ve deneyimlerimiz sayesinde, kırmızıların, portakalların, sarıların ve kahvelerin en iyi 532nm dalga boylarıyla tedavi edildiğini, siyah gibi koyu renklerin ise en iyi 1064nm dalga boylarıyla kaldırıldığını biliyoruz. Bunun için, bu iki dalga boyunda çalışan Cutera lazerini kullanıyoruz. Yeşil ve mavi dövme mürekkepleri, PicoSure lazerimizi kullandığımız 755nm dalga boyuna ihtiyaç duyar.

Dövmenizin yeri önemlidir.

Kalbinize dövme ne kadar yakınsa, o kadar hızlı söner. Bu, artan kan basıncı ve kalbinize daha yakın bölgelerde bulunan bağışıklık hücrelerinden kaynaklanır. Sonuç olarak, göğüs ve sırt dövmeleri el ve ayak dövmelerinden daha hızlı kaybolur.

Sigara içmek dövme çıkarma sürenizi önemli ölçüde artıracaktır.

Amerikan Tabipler Birliği Dermatoloji Arşivi, sigara içmenin 10 tedavi seansından sonra bir dövmeyi başarılı bir şekilde çıkarma şansını% 70 oranında azaltabileceğini buldu. Bir sigara içen olarak, vücudun bağışıklık sistemi zaten yabancı cisimlerin çıkarılması, akciğerlerden duman ve diğer parçacıkların çıkarılmasıyla uğraşmaktadır ve bu da parçalanmış mürekkep parçacıklarının neden olduğu ek yabancı cisimlerle başa çıkma yeteneğini önemli ölçüde azaltmaktadır. Bu, sigara içen olarak dövmenizi kaldıramayacağımız anlamına gelmez, ancak daha uzun bir iyileşme süresi ve tamamen çıkarılması için birkaç seans daha hazır olun.

Herkesin vücudu mürekkep çıkarmayı farklı şekilde işler. Vücudun parçalanmış mürekkep parçacıklarını işlemesi ve dövme yerinden çıkarması zaman alır. Bu nedenle, bir kişinin bir tedaviden sonra lazer dövmesinin çıkarılmasının sonuçları, başka bir kişininkinden büyük ölçüde değişebilir. İlk ziyaretiniz sırasında ücretsiz bir danışma için geldiğinizde size en iyi tahminimizi verebiliriz, ancak sonuçlarınız vücudunuza ve özel dövmenize özgü olacaktır.