BALIKESİR DÖVME SİLDİRME

DÖVME HAKKINDA 10 GERÇEK

Dövmeniz hakkında ne kadar bilginiz var? Cilt sanatınız ister dürtü ister uzun süre düşündüğünüz bir şey üzerinde yapılmış olsun, genel olarak dövmeler hakkında ne kadar az şey bildiğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir. Dövmeler, dünya kültürlerinin çoğunda binlerce yıl boyunca uygulanan, yaygın olarak uygulanan bir vücut sanatı biçimidir – ve bu kadar uzun bir geçmişle, en az birkaç ilginç gerçekin sıkışmış olması gerekir.

DÖVME HAKKINDA 10 GERÇEK:

1. Dövme pigment bazları genellikle malzemelerin gizemli bir karışımıdır. Pigment üreticilerinin içerik listesini ifşa etmeleri veya herhangi bir klinik araştırma yapmaları gerekmediğinden, seçtiğiniz renklerde ne olduğundan emin olamazsınız. Pas, cıva, kül, kükürt ve diğer metaller gibi elementlerde değişen renkler için duyulmamıştır.

2. En popüler iki dövme resmi kalpler ve melekler. Oranlar, bu dövmelerden birine sahip birini tanıyorsunuz – ya da belki birkaç kendiniz var!

3. ABD’de erkeklerden daha fazla dövmeli kadın olmasına rağmen, kadınların dövmelerinin çıkarılması da daha olasıdır. Bu istatistikler arasında herhangi bir korelasyon olup olmadığı belirsizdir, ancak kadınlar hem dövme ekleme hem de çıkarma konusunda ülkeye liderlik etmektedir.

4. Bugün, Balıkesir’de lazerle dövme sildirme Dövme Sildirme için en etkili seçenektir. Neyse ki, acı verici, etkisiz yöntemlerin günleri geçmiş ve lazer tedavileri sahip olabileceğiniz dövme pişmanlıklarını çözmeyi mümkün kılmıştır.

5. 2012 yılında yapılan bir ankette, İK yöneticilerinin yüzde 60’ından fazlası dövmelerin iş başvurusunda bulunan kişinin şansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini belirtmiştir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu sayı bir önceki yılın anketinden arttı.

6. Dövmeler dünya çapında farklı önem taşıyor. ABD’de dövmeleri çevreleyen olumsuz bir algı olmasına rağmen, diğer ülkeler ve kültürler onları çok farklı algılıyor. Örneğin, Yeni Zelanda’daki Maori halkı dövmeleri oldukça kutsal bir geçit töreni olarak görürken, Kızılderili savaşçıları dövüşleri kutlamak için dövmeler kullandılar.

7. Vegans dövmelerden kaçınmak isteyebilir, çünkü çoğu mürekkep hayvansal ürünler içerir. Vegan dostu dövmeler nadirdir, çünkü çoğu dövme mürekkebi kömürleşmiş kemik ve hayvanların yağını içerir.

8. Birçok kişi renkli dövme mürekkebine alerjidir. Siyah ve beyaz, hassas cilde sahip kişilerin tolere etmesi genellikle en kolayken kırmızı en problemlidir. Genel olarak, alerjiler dövme mürekkebinde kullanılan, cıva sülfür, demir oksit ve kadmiyum sülfür gibi çeşitli metallerden kaynaklanır.

9. İnsanların yaklaşık yüzde 25’i dövmelerinden pişman oluyor. En çok pişman olan dövme eski bir eşin veya başka bir kişinin adıdır. Anlaşıldığı gibi, bu özel birinin adını kalıcı olarak yazmadan önce iki kez düşünmek isteyebilirsiniz!

10. Amerikalılar dövmeler için yılda 1.650.500.000 dolar harcıyorlar. Dövmeli Amerikalıların yaklaşık dörtte birinin mürekkeplerinden pişman oldukları düşünüldüğünde, bu istenmeyen dövmeler için oldukça fazla nakittir.

 

Balıkesir Dövme Sildirme Referanslar:

https://www.inkdoubtdenver.com/10-facts-about-tattoos-you-may-not-know/