DİYARBAKIR DÖVME SİLDİRME

Dövme silme hakkında bazı önemli noktalar

Bu yüzden bir dövme ile anma olayı hatırlamak istemeyeceğiniz bir şeydir. Ya da 20’li yaşlarınızdaki dövme artık gerçek sizi yansıtmıyor. “Dövmenizden” nasıl kurtulabilirsiniz?

Günümüzün lazer teknolojisi, çoğu dövmeyi ortadan kaldırmayı veya solmayı mümkün kılar Geçmişte dövmeler cerrahi olarak traş edilmiş, kazınmış veya dondurulmuş ya da kimyasal maddelerle soyulmuştu.

1. Tüm dövmeler yok olmayacak

Bir lazer tedavisi uzmanı ile konuşarak beklentilerinizi belirlemek önemlidir. Bazı dövmeler bu tedavilerden sadece kısmen kaybolur.

2. Daha eski dövme daha iyidir

Dövmenizi ne kadar süre önce aldınız? Cevap bir fark yaratıyor. Daha eski dövmeler lazer tedavileri ile yenilerine göre genellikle daha kolay kaybolur.

3. Dövmenin vücut yerleşimi önemlidir

Dövmenizi nereden buldunuz? Solma, kol veya bacağın daha aşağısında bulunan dövmeler için genellikle daha yavaştır.

4. Dövmenizi kimin yaptığı önemlidir

Amatör bir dövmeye mi sahipsiniz? Bunlar genellikle profesyonel dövmelerden daha kolay çıkarılır.

5. Farklı renkler, farklı lazerler gerektirir

Hiçbir dövme tüm dövme renklerini kaldıramaz. Farklı boyalar farklı ışık dalga boylarına tepki verir. Siyah ve koyu yeşil, çıkarılması en kolay renklerdir; sarı, mor, turkuaz ve floresan boyaların solması en zordur.

6. Cildiniz değişebilir

Dövme yapmak, genellikle boyalar tarafından gizlenen bir etki olan cilt dokusunu yaralayabilir veya değiştirebilir. Lazer kaldırma cilt değişikliklerini ortaya çıkarırsa, eski dövmenizin “hayaleti” gibi görünen şeylerle bırakılabilir.

7. Güneş koruyucu yardımcı olabilir

Lazer tedavileri dövme üzerindeki ve çevresindeki cilt pigmentini koyulaştırabilir veya hafifletebilir. Cilt pigmentinizdeki değişiklikleri en aza indirmek için lazer dövme çıkarmadan önce ve sonra güneş kremi uygulayın. Aynı nedenden dolayı, dövmenin çıkarılmasından önce bronzluğunuzun solmasını bekleyin.

8. Kararma etkisi

Pembe, beyaz ve ten rengi dudak kalemi gibi bazı kozmetik dövmeler lazer tedavisi ile hemen koyulaşabilir. Bu etki genellikle daha ileri tedavi ile düzeltilebilir. Derhal cilt kararması endişe ediliyorsa, lazer ilk önce küçük bir noktada test edilmelidir.

9. Alerjiniz var mı?

Dövmenizi alırken alerjik reaksiyon yaşadıysanız – yoğun kaşıntı ve şişlik – doktorunuza bildirin. Dövmeyi kaldırmak için “Q-switched” lazerin kullanılması daha ciddi bir alerjik reaksiyonu tetikleyebilir.

Son olarak, daha fazla vücut sanatı almadan önce bunun kalıcı olması gerektiğini unutmayın. Düşündüğünüz dövmenin, daha sonra hayatta olmasını umursamayacağınız dövme olduğundan emin olun!

Dövme Silme Uzmanı Tarafından Hangi Dövme Mürekkebi Kullanılır?

Dövmeler bu günlerde tüm öfke. Sizin hakkınızda kişisel bir açıklama yapabilir, iyi düşünülmüş, ömür boyu iyi çalışabilirler. Ne yazık ki, bazen insanlar düşünmeden önce mürekkep çıkarıyor! “Anne” yi kolunuza dövme yaptırmadan önce cevaplamanız gereken tüm soruları kendinize sordunuz mu?

Cevaplamanız gereken bir soru “Mürekkep nereden geliyor?” Çok yüksek kaliteli, ticari olarak üretilmiş mürekkepler var, ancak dövme sanatçıları genellikle dövme mürekkebini kendileri karıştırırlar. Dövmeler, bir sanatçı derinin dermis tabakasının altına mürekkep (mürekkep için kimyasal formüller renklerin kendisi kadar sayısızdır) eklediğinde oluşur. Bir toz haline getirilebilirse, sanatçının damak kısmının bir parçası olabilir. Bitkisel boyalar, mineraller, gliserin ve arıtılmış su genellikle karışımın bir parçasıdır.

Dövme yaptırmanın bazı önemli sağlık riskleri olduğunu unutmayın eğer bileşenler saflaştırılmamışsa veya sanatçı uygun sterilizasyon prosedürlerini kullanmıyorsa. Sanatınızı uygulayan kişinin profesyonel olarak eğitilmiş ve uygun teknikler konusunda dikkatli olduğuna güvenmek istiyorsunuz.

Ne tür bir mürekkep olursa olsun dövmenin çıkarılması mı gerekiyor? Bir uzman yardımcı olabilir. Bir konsültasyon planlayın ve göz ağrısının çıkarılmasının ne kadar kolay olabileceğini öğrenin.