MUĞLA DÖVME SİLDİRME

Lazerle Dövme Silme nasıl etki gösterir ?

Lazerler, özel, güvenli ancak güçlü, tek dalga boyu ışık demetleri yayarak çalışır. Lazer ışığı, uygun şekilde kullanılırsa, istenmeyen dövmelerinizdeki mürekkebe ulaşana kadar normal cilt katmanlarından zararsız geçmesine izin veren özelliklere sahiptir. Foton enerjisi olarak adlandırılan ışık enerjisi, büyük hedef mürekkep parçacıklarına çarptığında termal (ısı), akustik (ses) ve mekanik (fiziksel) enerjiye dönüştürülecektir. Bu, daha büyük mürekkep parçacıklarının daha küçük mürekkep parçacıklarına ayrılmasına yol açar. Bu küçük parçacıklar artık vücudunuzun doğal temizleme mekanizması ile işlenebilir ve çıkarılabilir.

Dövme Silme Kremleri ve Lazer ve Cerrahi: Sizin için En İyisi Nedir?

Dövme silme kremleri, geleneksel seçeneklere, yani lazer ve cerrahiye karşı giderek daha popüler bir tedavi haline geliyor. Sürpriz değil, çünkü topikal dövme çıkarma kremi soluklaşabilir ve zamanla maliyetin bir kısmı için istenmeyen dövmeleri silebilir.

Dövme Silme Kremleri ve Lazer ve Cerrahi:

Öte yandan, lazer dövme çıkarma ve cerrahi (dermabrazyon veya cilt greftleme) hem cüzdanınıza hem de cildinize acı verir ve herhangi bir sağlık sigortasının lazer / cerrahi dövme çıkarılmasını kapsadığından şüpheliyim. Lazer kaldırma ile ilişkili ağrı genellikle dövme uygulamasının ağrısını aşar.

Kremlerin bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni, elbette, tedavi seansları için randevu almanıza gerek olmamasıdır. Bunu evinizin mahremiyetinde kolayca yapabilirsiniz.

Yine bir başka neden de, kremlerle skar üretme şansının lazer tedavisinden çok daha az olmasıdır.

Tartışmanın bir noktası hareket hızı olabilir: Dövme çıkarma kremlerinin önemli ölçüde solma üretmesi yaklaşık 6 ay sürebilir, ancak bazı kullanıcılar 3 ay içinde iyi sonuçlar verdiğini bildirirken, diğerlerinin 18’e kadar ihtiyacı vardır. hızlı bir yöntem olarak algılanabilir, ancak bir dövmeyi tamamen kaldırmak için, cildinizin iyileşmesine izin vermek için aralar beklenir, böylece tüm süreçte birden fazla ay sürebilir.

Her iki yöntem de münhasır değildir. Bazı insanlar her ikisini de kullanır: Dövmeleri solmak için önce kremleri kullanırlar, bu da daha sonra gerekli lazer seanslarının sayısını (ve maliyetini) azaltır.

Kremler, lazer ve ameliyatın yanı sıra diğer seçenekleri de düşünebilirsiniz. Kesinlikle kaldırma seçenekleri değil, ancak bazı insanlar günlük makyaj giyerek veya diğer dövmelerle kaplayarak dövmelerden “kurtuluyorlar”.