DENİZLİ DÖVME SİLDİRME

Dövme Silme Yaralar veya Kabarcıklar Bırakır mı?

Sebepler ne olursa olsun, dövmenin çıkarılmasını düşünmeye başlayabilir, araştırmanızı yapmak ve tüm önemli soruları önceden sormak her zaman en iyisidir. İnsanların lazerle dövme silme işlemine başlamadan önce sahip oldukları en yaygın sorulardan biri, “Dövme silme yara izleri veya kabarcıklar bırakıyor mu?”. Son yıllarda, lazerle dövme silme için kullanılan teknoloji önemli ölçüde ilerlemiş ve dövme silme izleri veya kabarcıklarla sonuçlanma riski önemli ölçüde azalmıştır. 2018 ve dövme silme lazerleri artık önceki yıllarda olduğundan daha hızlı, daha ucuz ve daha etkili. Ancak bu, Dövme Sildirme izleri ve kabarcıkların artık endişelenmeniz gereken bir şey olmadığı anlamına mı geliyor?

NEDEN “DÖVME SİLDİRME YAPIŞI KORKUYOR?” SORMALIYIM?

Birçok insan, lazer dövme çıkarılmasından kaynaklanan yaralar ve kabarcıklar hakkında endişe duymaktadır, çünkü süreç söylendiğinde ve yapıldıktan sonra ciltlerinin mümkün olduğunca doğal görünmesini isterler. Bu mantıksız bir beklenti değil. Hiç kimse bir dövmenin kaldırılması için sadece tüm süreçten pişmanlık duyan hasarlı cildin bırakılması için ödeme yapmak istemez. Denizli’de Dövme sildirme işlemi benzersizdir ve yara izi nadir olmasına rağmen cildinizin düzgün görünmesini ve iyileşmesini sağlamak için atabileceğiniz ekstra adımlar vardır.

KENDİNİZİ LAZER DÖVME SİLDİRME SÜRECİ EĞİTİMİ

Başka bir şey yapmadan önce araştırma yapın ve sorular sorun. Lazerle dövme silme işleminin tüm alanlarında bilgilendirilen hastaların tedaviye devam etme, yan etkileri düzgün bir şekilde kullanma ve dövme silme deneyimlerinden memnun olma olasılığı daha yüksektir. Beklentiler gerçekçi olmalı ve en iyi sonuçları nasıl alacağınızı ve cildinizin mutlu ve sağlıklı kalmasını nasıl sağladığınızı öğrendiğinizde dövme çıkarma işlemi ile teşvik edilmelidir.

EĞİTİMLİ PROFESYONEL BİR EKİP

Lazerle dövme silme işlemi eğitimli bir profesyonel veya güncel olmayan bir teknoloji tarafından gerçekleştirilmediğinde, dövme silme izleri için daha büyük bir risk vardır. Eski ekipmanlar cilt dokusunu kalıcı hasara ve yara izine neden olacak şekilde daha kolay ısıtabilir. Daha yeni lazerler, daha kısa ışık darbeleriyle mürekkep parçacıklarını daha verimli bir şekilde parçalayarak çevredeki cildi zarar görmeden bırakır. Her zaman sorularınızı açık ve dürüst bir şekilde cevaplayabilecek nitelikli bir Dövme Sildirme teknisyeni arayın. Teknisyeninize “Dövme silme yara izi bırakıyor mu?” Sorusunu sormayı unutmayın ve konuyla ilgili kendi araştırmanızı desteklemeyen herhangi bir cevaba karşı dikkatli olun. Denizli’de Dövme silme işleminin ağrı veya yara izi ile sonuçlanmadığından emin olmak için deneyim ve uzmanlığa sahip kayıtlı bir hemşire veya doktor aramak bile iyi bir fikirdir. İyi eğitimli bir profesyonelin elindeki doğru ekipman, Dövme Sildirme izleri riskinizi katlanarak azaltacaktır. Düzgün eğitimli ve deneyimli bir teknisyen, ilk konsültasyonunuz sırasında sizden belirli bilgileri toplamak isteyecektir. Daha sonra cilt tipinizi ve mürekkep yoğunluğunu belirleyerek lazer ayarlarını tedavilerinize göre ayarlamasına yardımcı olur. Meraklı olun, dikkatli olun ve aklınızda çok az veya hiç şüphe kalmayıncaya kadar soru sorun, iş için doğru kişiyi bulun.

LAZER DÖVME SİLDİRME SONRASI TALİMATLARI TAKİP EDİN

Dövme silme teknisyeninize ilk olarak “Dövme silme yara izi bırakıyor mu?” Diye sorduğunuzda, uygun bakım sonrası prosedürlerle yara izi riskini nasıl önemli ölçüde azaltabileceğiniz konusunda bilgilendirilmeyi beklemelisiniz. Lazerle dövme silme izlerini veya kabarcıkları önlemek için uygun lazerle dövme silme sonrası bakım son derece önemlidir. Bu ayrıntılar size teknisyeniniz tarafından ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Bitiş çizgisine acele etmeyin. Tedaviler arasında uygun iyileşme süresine izin verin. Bu sürenin 4 ila 8 hafta arasında olmasını bekleyin. Sabır genel sonuçları daha iyi getirecektir. Cildinizin iyileşmesine ne kadar çok zaman verirseniz, yara izleri veya kabarcıklar gibi yan etkiler yaşama şansınız o kadar az olur.

ÇOK SU İÇİN:

Çok fazla su içerek nemli kalmak, tedaviden önce ve sonra cildinize yardımcı olacaktır. Bu iyileşme sürecini hızlandıracak ve cildiniz daha sonra bunun için size teşekkür edecektir.

KABARCIKLAR VE KAŞINTI

Kabarcıklanma aslında normaldir ve bağışıklık sisteminizin, mürekkebi cildinizden çıkararak etkilenen bölgeyi iyileştirmek için işini yaptığını gösteren bir işarettir, iyileşme sürecinin sadece bir parçasıdır. Kabarcıklar, mürekkep yoğunluğu nedeniyle ilk çift tedavilerinizden sonra ortaya çıkar, ancak onları patlatmayın! Pop yaparlarsa, cildin kendi kendine dökülmesine izin verin. Cildi almayın veya kaşıntı yapmayın. Toplama ve kaşıntı sonuçta yara izi veya enfeksiyona yol açabilir.

TEMİZ TUTUN

Tedavi alanınızın temiz tutulması gerekiyor, ancak bu, örtülü tutulması gerektiği anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, kir veya kir, cilde bağlı yan etkilere neden olabilecek iyileşme sürecine müdahale edebilir. Bölgeyi günde birkaç kez hafif, hafif veya antibakteriyel sabun ve suyla nazikçe temizlemenizi öneririz. Kokulu sabunlardan kaçının. Kokulu sabunlar iyileştirici cildi tahriş edebilir ve / veya şişirebilir. İyileşme bölgesi çevresinde yüksek titreşimli sudan kaçınılmasını bile öneriyoruz. Blister veya kabuklar tamamen iyileşene kadar banyolara veya jakuzilere batırmayın veya yüzmeyin. Bu gibi su alanları, enfeksiyona ve skarlaşmaya yol açabilecek iyileşme sürecini istila edebilecek bakteriler içerir.

GÜNEŞ’DEN UZAK DURUN

Dövme silme işleminin kışın en iyi olduğu hakkındaki blog yayınımızı hatırlıyor musunuz? Güneşten uzak dur. Güneş ve UV ışığının sağlıklı cildin düşmanı olduğu bir sır değil. Yanmayı veya ilişkili yara izlerini önlemek için tedavi edilen alanlarınızı tüm süreç boyunca kapalı tutmanız gerekir. Güneş ayrıca kabarmayı artırabilir ve iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Cildiniz, tedavinizden birkaç hafta ve / veya ay sonra doğrudan güneş ışığına duyarlı olacaktır. Dışarı çıkmayı planlıyorsanız, en iyi sonuçları alın. Bunu yapmanız mümkün değilse, tedavi edilen bölgeyi mümkün olduğunca korumak için her zaman en az bir SPF 25 güneş kremi bulundurun. Çoğu güneş kremi, iyileşme sürecini de etkileyebilecek bir koku içerir. Çinko içeren güneş kremi olup olmadığına bakın. Giysileriniz tedavi edilen bölgeyi kaplasa bile takın, ancak yine de görebilirsiniz. Güneş kıyafetlerden içeri girebilir.

ALKOL VE SİGARA ARKADAŞINIZ DEĞİL

Çok fazla alkol içmeyin. Alkol cildinizi dehidre edebilir ve böbreklerinizin ve karaciğerinizin mürekkebi temizleme yeteneğini engelleyebilir. Bunun yerine daha fazla su içerek hayati organlarınızın maksimum kapasitede çalıştığından emin olun. Daha iyi hissedeceksiniz ve daha hızlı sonuç alacaksınız. Sigara içmek, dövme çıkarmanın başarısını% 70’e kadar azaltabilir. Sigara içmek dolaşımı kısıtlar, parçalanmış mürekkep parçacıklarının dövmeden uzaklaştırılma olasılığını azaltır. Bu, daha yavaş solma ve daha uzun iyileşme süresi ile sonuçlanır.

 

Referanslar:

http://theuntattooparlor.com/does-tattoo-removal-leave-scars-blisters/