Dövme Sildirmek Ne Kadar Sürer ?

Dövmeler oldu Son birkaç on yılda kültürümüzde giderek daha popüler. Bir zamanlar denizciler ve çetelerin üyeleri, dövmeler şimdi hem işadamları hem de büyükanneler tarafından spor ediliyor. Bu fenomen dünya çapında popüler hale geldi ve dövme endüstrisi olağanüstü gelişmiş ve modern hale getirmek için devrim yarattı. ‘Mürekkepli’ kültürü zirvede ve dövme salonuna giren insan sayısı artıyor ve sınırlanıyor.

Üzücü haberler Ancak dövme endüstrisi için, dövmesine pişman olan insanların sayısının aynı oranda artmasıdır. Bazen kötü bir tasarımdan kaynaklanıyor, bazen de kopuk bir ilişkiden kaynaklanıyor, fakat nedeninden bağımsız olarak dövmenin sildirilmesi iş hayatındaki bir iştir.

Rağmen almak Kaldırılan bir dövme göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, cildinizdeki o mürekkepten kurtulmanıza yardımcı olacak güvenli ve etkili bir yöntem vardır – Lazerle Dövme Silme.

O nasıl çalışır?

Lazer ışığı deriden geçer ve dövmedeki mürekkebi hedefler. Lazer, mürekkebin, vücudunuzun bağışıklık sisteminin taşıyacağı ve zamanla doğal olarak elimine edeceği küçük parçacıklara bölünmesine neden olur. Siyah ve koyu yeşil gibi koyu renkli pigmentlerin çıkarılması en kolaydır, ancak diğer renkler de başarıyla çıkarılabilir. Genel olarak, renk ne kadar açıksa, rengi o kadar zorlaşır.

Lazerle Dövme Silme Adayları

En dövmeler Bir lazer kullanılarak çıkarılabilir. Bu, özellikle dövmeyi diğer yöntemlerle kaldırmaya çalışan ve bölgedeki izleri süren adaylar için geçerlidir. En iyi aday koyu renkli dövmeli açık tenli bir kişidir. Daha koyu tenli insanlar da lazer dövmesinin kaldırılması için adaydır, ancak daha koyu cilt lazer ışığından daha fazla koruma gerektirdiğinden temizleme işlemi daha uzun sürebilir.

Uzman Bulun

Araştırmanı yap Bir dövme sildirmeden önce. Dövmeyi kaldırma konusunda çok fazla deneyime sahip saygın bir lazer merkezi arayın. Sorular sor. Kaç tane dövmeyi çıkardılar? Sonuçların resimleri var mı? Ne tür bir lazer kullanıyorlar? Dövme boyutunuz ve renginiz için en iyi lazer mi? Bodylase’deki uzmanlar, aklınıza gelebilecek tüm soruları cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Seans Sayısı

Çoğu insan dövmelerini tamamen kaldırmak için 6 – 8 seans gerekir. Gereken tedavi sayısı dövmenin boyutuna, kullanılan renklere ve cilt tipinize bağlıdır. Büyük dövmeler 10 seans veya daha uzun sürebilir. Cildin iyileşmesi için seanslar 6-8 hafta arayla verilir. Tedaviler arasındaki süre cilt renginize ve cildinizin iyileşme hızına bağlı olacaktır. Alt bacaklarda veya ayak bileklerinde olduğu gibi kalpten uzak dövmeler, ekstremitelerde azalan dolaşım nedeniyle iyileşmesi genellikle daha uzun sürer. Dövme silme işlemi uzun ve yavaş bir işlem olabilir. Ortalama dövmenin sildirilmesi en az 8 ay sürecektir.

Yan etkiler

Bir lazerden sonra dövme sildirme tedavisi, çoğu kişi kabarcıklar, şişme, noktalama kanama ve tedavi edilen bölgede kızarıklık yaşar. Bu yan etkiler yaygındır ve birkaç hafta sonra azalmalıdır.

Güvenli mi?

Lazerle dövme silme Teknoloji, dermabrazyon ve cerrahi eksizyon gibi geleneksel dövme sildirme yöntemlerinden çok daha kolay ve daha güvenli bir çözüm sunar. Geçici yan etkilerden başka, lazer dövme sildirmek deneyimli ellerde çok güvenlidir.