DÖVME KAPATMA

Dövme Kapatma Hakkında Her Şey

(Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları ile)

Beklentilerinize göre dövmenin çıkmadığını görmek inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor. Bu noktada, çekici olmayan bir dövme tasarımından nasıl kurtulacağınız konusunda bir fikriniz olmayabilir. Zaman kaybı, para ve çaba da endişe verici hale geliyor. Ve durumdan ödün vermeyi düşünebilirsiniz.

İstenmeyen bir dövmeyi kabul etmenin kırılması zor bir somun olduğu doğrudur. Çünkü gösterişli olması gerekiyordu, ama şimdi gizlemeniz gerekecek.

En sevdiğiniz tasarımın tadını çıkarırsanız bir Dövme Kapatma dövmesinin size yardımcı olabileceğini keşfetmekten mutluluk duyacaksınız. Süreç ve maliyet, dövme sanatçısı tasarımına, uzmanlığına ve gereken yeniden işleme miktarına dayanacaktır. Bu makalede, kapak dövmesiyle ilgili her özellik belirtiliyor.

Dövme Kapatma Nedir?

Bir dövmeyi Kapatmak, önceki ve istenmeyen dövmelerinizin yenisiyle değiştirildiği bir işlemi izler. Çoğu durumda, yöntem bankanızı bozmadan işi yapabilir.

Eski tasarımınız soluyorsa, Dövme Kapatmalü dövme tercih edebilirsiniz. Hafif mürekkep veya soluk dövmelerin koyu mürekkep kullanımı üzerinde çalışması oldukça kolaydır.

İhtiyacınız olan tek şey bir fikir seçmek ve dövme sanatçısı ile randevu almak. Sanatçı, düşünmeniz gerekenler konusunda size rehberlik edecektir.

Dahası, eski dövmenizi kapsayacak bir tasarımın seçimi de önemli bir fark yaratıyor. Belli tasarımların sorununuzu çözmenin en iyi yolu olarak görünmeme ihtimali de vardır.

Dövme Kapatma Nasıl Çalışıyor?

Mürekkep, cildinizin altındaki en az bir milimetreyi dermise bıraktı – ilk dövmeyi aldığınızda epidermisin (cilt) altında bir katman. Dövme Kapatma işleminde, mürekkep bir önceki dövmeden gelen mürekkebin zaten sunulduğu aynı dermiste tekrar biriktirilir.

Yeni mürekkebin pigmenti, eski dövmenizin pigmentinin üstüne çıkmaz. Bu iki renk, yeni bir renk oluşturmak için birleştirilir. Koyu renkli mürekkeplerin karışıma hakim olma ihtimali vardır. Mesela, mavi ve kırmızı birlikte cildinizin altında maviye dönüşür.

Ayrıca, çoğu dövme sanatçısı siyahı hemen hemen tüm eski dövmeleri kapatmak için en etkili renk olarak görür. Birçok insan tasarımın her yerinde siyah mürekkebi tercih etmiyor ancak korkunç önceki dövmelerle yaşamaktan çok daha iyi geliyor.

Bir sanatçı bir dövmeyi gizlemeye çalışırken, odak genellikle eski bir dövmenin rengine ve onu yeni mürekkebe nasıl dahil edeceğine odaklanır. Sertifikalı dövme sanatçıları, yeni tasarımı ve rengi önceki dövmeye dikkatlice yerleştirme stratejisini belirledikten sonra çalışmaya başlar. Söylememek gerekirse, Dövme Kapatmak, dövmenizi halkın önünde sergilemeye izin verecektir.

Renkleri Dövmeyi Gizlemek İçin Kullanın

Her ne kadar eski bir dövmeyi yeniden yapmak boyun için acı olsa da, korkunç bir dövme deneyimi yaşayanlar ona bir şans vermeyi tercih ederler. Eğer sizseniz, yeniden çalışmadaki renkleri kullanmayı öğrenmek akıllıca bir fikir gibi görünüyor. Aynı zamanda bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

 • Siyah, dövme sanatçısı tarafından Dövme Kapatmalerde kullanılan standart bir renktir.
 • Kamuflaj için portakal, yeşillik, maviler, magentas ve kahverengileri de bulabilirsiniz.
 • Aynı rengin koyu tonları dövmenizi anında kapatabilir.
 • Eski dövme mürekkebi ile birleştirildiğinde yeni mürekkepler yepyeni bir renk oluşturur.

İstenmeyen bir dövmenin tasarımını gizlemek için sanatçının rengini ve tasarımın akıllıca yerleştirilmesini deneyimleyen sanatçıyı da görebilirsiniz. Açık tonları kullanmak, eski dövmenizin dengesiz vuruşlarını Kapatmak için yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Dövme sanatçınızın, açık mavi yerine, koyu mavi veya mor veya kireç yeşili ile kısa sürede zümrüt yeşili yerine geçebildiğini görmek sizi şaşırtacak.

Dövme Kapatma İşlemi

Bir Dövme Kapatma tasarımı prosedürü aşağıdakileri içerir:

 • Dövme sanatçılarınız, eski dövmenizin önemli özelliklerini ana hatlarıyla belirtmek için önceki tasarımın üzerine bir izleme kağıdı yerleştirerek işleme başlar. Bu adım, dövmenin maksimum kapsama alanına girecek kısımları için bir referans bulmaya yardımcı olacağı için çok önemlidir.
 • Sanatçı ana hatları ışığın altına koyacak ve üstüne ince bir parça daha ince kağıt yerleştirecek.
 • Kaplama süreci, eski dövmenizin soluk çizgisi üzerinde çalışarak o bölgeyi gizlemek için başlayacaktır.

Dahası, sertifikalı bir Dövme Kapatmacü dövme sanatçısı, eski tasarımın yenisine nasıl dahil edileceğini bilir – bu yüzden sanatçının tasarımını ortadan kaldıracak daha az şansı vardır. Örneğin, alandaki bir uzman, akan sarmaşıklara veya saplara komut dosyası geliştirir.

Sanatçı, eski dövmelerinizin çekici olmayan alanlarına ilginç desenler çizerek, tasarıma çok dikkat çekiyor. Bu hile, tüm tasarımları yeni tasarım üzerinde tutacaktır.

Ayrıca, çoğu durumda, dövme sanatçıları, ilk dövmeye kıyasla yaklaşık% 30 daha büyük yeni tasarım yaratmalarını önerir. Bu adım sonuçta eski tasarımı kamufle eder. Ayrıca, açık tonlar, cilde nötr hale getirmek için kullanılır; yalnızca cilt kaplamaya uygulanan dövme Dövme Kapatmasünü gösterir. Doğru yapılırsa, bu adımlar önceki tasarımın her bir inçini alan alanı gizler.

Dövme Kapatma Sadece Dövme Rengini Değiştirebilir mi?

Dövme severlerin çoğunun tasarımdan hoşlandığı, ancak rengiyle mücadele ettiği doğrudur. Doğru renk paletini seçmek, bol miktarda açık ve koyu gölgelerden dolayı kafa karıştırıcı olabilir. Sadece rengini değiştirmek isteyenler bu bağlamda hiçbir seçenek olmadığını düşünüyorlar. Bunun aksine, dövmenin renklerini düzeltmek için her zaman Dövme Kapatmali dövme sanatçısına gidebilirsin. Riskli bir görev gibi gözükse de sertifikalı bir sanatçı tek başına yönetebilir. Ayrıca, her gölgenin yeni bir renge dönüşemeyeceğini öğrenmelisiniz. Ancak, daha açık renk tonlarını karanlığa dönüştürme olasılığı vardır, örneğin:

 • Kahverengiyi kırmızıya çevirebilirsiniz
 • Pembe, eflatun ile iyi uyum sağlar
 • Mor mavi karışımları
 • Her zaman sarıdan yeşile değiştirebilirsiniz

Dövme Kapatma Dövmesini Seçmeden Önce Hatırlamanız Gerekenler

Dağınıklığı yeni bir tasarımla Kapatmak akıllıca bir seçenek gibi görünüyor. İstenilen sonucu elde etmek için bazı işaretçileri not almanızı öneririz.

Dövme boyutu

Yeni veya Dövme Kapatma tasarımı her zaman daha büyük olacaktır. Seçiminize göre boyutu alamayacak olasılıklar var. Bununla birlikte, zarif bir kabile tasarımının büyük portresi ile, çekici olmayan bir tasarımı tamamen gizleme fırsatınız olacaktır.

Daha büyük tasarımların sert stil ve görüntüler için gitmenize izin verdiğini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca, cildinizin geniş alanını mürekkepleme konusunda hala emin değilseniz, birinci sınıf tasarımı bulmak için sanatçıyla görüşmekten çekinmeyin.

Dövme renkleri

Eski dövme tasarımlarını kaplamak için kullanılan renk paleti, mavilerden kahverengilere ve siyahlara kadar uzanır. Mevcut koyu mürekkebi gizlemeye gelince, portakal, kırmızı ve sarı gibi gölgeler doğru miktarda kaplama sağlamaz. Dövme sanatçıları, parlak renklerle çizilen tasarımları düzeltmek için parlak renkler kullanır. Önceki dövmenizi kamufle etmek için koyu ve koyu renk seçeneklerini tercih etmelisiniz.

Koyu renk görülebilir

Çoğu durumda, dövme sanatçısı istedikleri efekti elde etmek için fazla koyu mürekkep kullanır. Kaplama dövmesinde beyaz veya sarı tonlarına kıyasla mavi veya siyah gibi mürekkepler görünecektir. Işık renginin yüksek yoğunlukta kullanılmasının kapak dövmesi üzerinde önemli bir etki yaratabileceğinin belirtilmesi önemlidir.

Ld dövmeler kapak kolaydır

Dövmenizin yaşı da önemli. Dövmeler zaman içinde solmaya açıktır. Bu mümkündür, çünkü dövmenizin mürekkebi zaman geçtikçe bozulabilir. Kırmızı ve sarı renkler hızlı solmaya meyillidir, siyah ve koyu mavi gibi gölgeler uzun süre kalır. Bir yıllık dövmeyi gizlemek, yenisiyle karşılaştırıldığında daha az zaman alıcıdır. Ve eski tasarımlar, Dövme Kapatma yoluyla yenileri gibi bir tasarım göstermezler.

Dövme Tasarımı

Bir Dövme Kapatma seçerken, dövmenizin tasarımının çok önemli olduğunu unutmayın. Kamuflajı kolay her tasarım değil. Örneğin, kabile tasarımları, silinmesi zor olabilecek bir veya çok büyük ayrıntı içeren bazı sembollere sahip küçük bir dövmenin gizlenmesi hızlıdır. Bu güçlükten kaçınmak için, ilk kez bir dövmeye giderken ılımlı bir dövme tasarımı seçmeye çalışın. Yani, bir hataya dönüşecek olursa, ondan daha az sürede kurtulabilirsiniz.

Dövme Kapatma Yeni Bir Dövme Değil

Bir dövmeyi gizlemek, bir dereceye kadar ne kadarını Kapatmak istediğinizi temel alır. Ancak, dövmenizi Kapatmak yeni bir dövme aldığınızı göstermez. Dövme sanatçınızın yardımıyla eski tasarımınızı yenisiyle değiştirmenin bir yolunu mutlaka bulabilirsiniz. Bir önceki dövmenin bazı kısımlarının görebildiği için ona yeni bir dövme diyemezsin.

Deneyimli Dövme Sanatçısı Bulun

Eski dövme sanatçısına gitmen ya da yeni birini bulman tamamen size kalmış. Bununla birlikte, Dövme Kapatma konusunda uzman olan birini seçmeyi öneriyoruz. Bu süreç zaman alıcı görünüyor ve çaba gerektiriyor. Bu nedenle pişman olan tasarımınızı ilginç bir şeyle değiştirme becerisine sahip bir sanatçı bulmak çok önemlidir. Bu nedenle, bir sanatçıyı gizlemek için sonlandırmadan önce biraz zaman ayırın ve kapsamlı bir araştırma yapın.

Dövmeli Dövme İşleminde Püf Noktaları

Tamamlanmış bir tasarım üzerinde tekrar çalışmak hiçbir soruya hem zaman hem de çaba gerektirmez. Riskli bir iş olduğunu iddia etmek yanlış olur. Bununla birlikte, çeşitli sertifikalı Dövme Kapatma Uzmanı dövme sanatçıları, istenen sonucu kısa sürede elde etmek için hızlı ve etkili yollar veya püf noktaları bulmuşlardır. Yaygın püf noktalarından bazıları:

 • Dövme Kapatma tasarımını eskisi kadar yakın tutmak
 • Zayıf hatları güçlendirmek veya özellikleri birleştirmek
 • Dövmenin genel görünümünü iyileştirmek için bazı yanılsamaları tercih etmek
 • Dövmede yazım düzeltilmesi
 • Fazla mürekkebi kaldırarak dövme dövme
 • Beyaz veya dövmeli dövmeler çizerek, önceki mürekkebin üzerine beyaz mürekkep koymak için kısa seanslar gerektirir Her seans eski dövmenizi% 10’a kadar hafifletir, bu da bazı seanslardan sonra% 30’a ulaşabilir.

Dövme Kapatma Dövmeni Korumak İçin İpuçları

Yinele veya yeniden işleme, dövme tasarımını benimsemekten kurtulmanın harika bir yoludur – ancak çeşitli risklerle birlikte gelir. Dövme sanatçıları, insanların yaklaşık% 77’sinin, çekici olmayan bir sonuç da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı eski dövmelerini gizlemeye karar verdiklerini ortaya koyuyor. Vücudunuzun hangi bölümünün bir dövme, stil, tür veya renk alması gerektiğine karar vermek sizi güçlükten kurtarır. Ayrıca, önceki dövmenizi bir kez gizledikten sonra, iyileşme sürecini arttırmak için ekstra özen göstermeniz gerekir.

İşte yapabilecekleriniz.

Dövme Kapatma Uzmanı’nızı dinleyin

Sanatçının tavsiyelerine uyarak redone Kapatma dövmelerinize ekstra özen gösterebilirsiniz. Sadece dövmeyi daha hızlı iyileştirmek için değil, aynı zamanda bakteriyel enfeksiyonları önlemek için talimatların her adımını izlemeye çalışın.

Dövmeyi silmekten kaçının

Banyo veya duş alırken Dövme Kapatmacü bir dövmenin kaşınması sık görülen bir durumdur. Kaşıntı hissederseniz (yoğun olanı bile), normal havluyla silmeyin. Yeni gizli dövmenizi havluyla silmek, cildinizi yırtacaktır. Cildinizi bir mendil, yumuşak bir bezle silmeye çalışın veya havanın kurumasını sağlayın.

Sadece Antibakteriyel Sabun kullanın

Bir dövmeyi gizlemek, onunla ilgilenmeye geldiğinde yeni bir tane almaya benzer. Bakterilerin yaraya girmesini önlemek için sadece antibakteriyel sabun kullanmalısınız. Bu bağlamda düzenli bir sabun kullanmak bakteriyel enfeksiyonu durduramaz, bu da ciltle ilgili ciddi sorunlara yol açar.

Birkaç Saat Sonra Dövmenizi Yıkayın

Dövmenizin 7 gün 24 saat temiz kalması gerekiyor. Bu yüzden, bandajı çıkardığınızda, dövmenize iyi bir durulama zamanı gelmiştir. Olumsuz etkilerden kaçınmak için sadece ılık su ve önerilen ürünler kullanın.

Kabuk Oluşumundan Kaçının

Redone dövmenize yumuşak bir bezle vurmak, tamamen kurumaz. Bu nedenle dövmenizi nemli tutarken, okşama önerilir. Dövmeyi kurutursanız, kabuklar gelişir ve soyulması çok zaman alır.

Nemlendirici kullanın

Dövme sanatçıları dövmenizi nemli tutmanızı önerir. Buna rağmen, yeni gizli dövmeyi nemlendirirken denize girmemelisiniz. Yeterli ve zamanında iyileşmek için nefes alması gerekir.

Dövme Kaşıntısı ile nasıl başa çıkarsınız ?

Bir veya iki gün sonra, ince bir katmanın dövmeden ayrılmasını bekleyin. Bu prosedür cildinizi kaşındırır. Dövme sanatçılarının bu durumda dövmenizi çizmeleri kesinlikle yasaktır. Bunun yerine bebek yağı veya süt kremi kullanmalısınız. Bu ürünler sadece dövmenizi nemli tutmakla kalmaz, aynı zamanda kaşıntılarınızı anında rahatlatır.

Aşırı Sudan Kaçının

Gizli dövme iyileşene kadar havuzu ve saunayı kontrol etmelisin. Ayrıca, tedavi edilen ciltte enfeksiyona neden olabileceğinden, kendinizi havuzlara veya banyolara sokmaktan kaçının. Ilık duşların iyileşme süresini hızlandırmasını tercih etmeli, ancak duşta 15 dakikadan fazla zaman harcamamalısınız.

Güneş Işığından Kaçının

Güneş ışığı, dövülmüş cildinizde tedavi edilemez hasarlara neden olur. Yani onu güneşe maruz bırakmamak akıllıca bir fikir gibi görünüyor. Mümkün olduğunca içeride kalmaya çalışın. Çeşitli dövme sanatçıları, ultraviyole (UV) ışınlarının dövme iyileşme sürecini engellediği konusunda hemfikirdir.

İyileşecek Sabırlı Olun

Kamufle edilmiş dövmeniz bir gecede iyileşemez. Yalnızca boyut ve tasarım gibi faktörlere dayanır. Basit stil veya tür genellikle bir hafta sürer, oysa çok sayıda ayrıntı içeren karmaşık tasarımın iyileşmesi birkaç ay sürebilir. Olumsuz etkileri uzak tutmak için iyileştirme süresi boyunca talimatları dikkatlice izlemeniz gerekir.

Rötuşlara Git

Dövmeniz bir veya iki gün sonra mürekkep kaybederse, hemen dövmeci ile temasa geçin. Birkaç gün içinde gerçekleşirse stüdyo ücretsiz olarak yapmalıdır. Dövmenin tazeliğini korumak için rötuş yapmak gerekir. Renkleri ve tasarımı geliştirmek için haftalar veya aylar sonra bile gidebilirsiniz.

Dövmeniz soluyor mu?

Tıpkı ilk kez bir dövme yaptırdığın gibi ve bir süre sonra kaybolur, Dövme Kapatman de parlaklığı ve rengi kaybeder. Çeşitli insanlar, Dövme Kapatma dövmelerinin aylar önce olduğu gibi çarpıcı ve taze görünmediğini ortaya koyuyor – bu solma nedeniyle ortaya çıkıyor.

Dahası, renkli Dövme Kapatmali dövmeler solmaya meyillidir. Kendine iyi bakmazsan, bu renkler çabucak kaybolacak. Dövme sanatçıları, limon yeşili ve pembe gibi açık tonların mor, siyah ve kraliyet mavisinden daha hızlı solmalarını önermektedir.

Suluboya ve pastel yapmayı tercih edenler de aynı sorunla karşılaşıyor. Bu renkler zamanla daha açık hale geldikçe gri, mor, siyah ve mavi gibi gölgeler için dikkatli olmanız gerekir.

İşte Dövme Kapatma dövmesinin solmasına katkıda bulunan bazı faktörler.

Mürekkep Kalitesi

Dövmenizin uzun ömürlü olması mürekkebinizin kalitesine bağlıdır. Dövme mürekkebi düşük kaliteli bileşenler içeriyorsa, dövmeniz uzun süre taze ve çarpıcı kalmaz. Ayrıca, mürekkebi aşırı derecede sulandırmak, deneyimsiz dövme sanatçılarının göz önünde bulundurmadığı dövme solmasına yol açar.

Hafif mürekkep daha hızlı kaybolur. Ve, sıkıntıdan kaçınmak için, çok fazla koyu renk, doku ve ayrıntı içeren Dövme Kapatma tasarımını tercih etmelisiniz. Kaplama dövmelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için pembe ve sarı tonlardan kaçınmanızı öneririz.

Ayrıca, tasarımınıza vurguları dahil etmek, aynı nedenlerden dolayı akıllıca bir fikir değildir. Bu nedenle, sanatçının uzun ömürlü kaplama dövmesini elde etmek için kullanacağı mürekkebin kalitesini sormakta tereddüt etmeyin.

Dövmenin Yerleştirilmesi

Kapak dövmelerinizin yerleştirilmesi bu bağlamda önemlidir. Vücudunuzun bazı kısımlarında iç uyluk, pazı, parmakların arasına baskı yapan dövmeler solmaya eğilimlidir. Bu mümkündür çünkü bu bölgeler vücudunuzun diğer kısımlarına sürtünür.

Dövmeniz bir omuz üzerine yerleştirilirse, kıyafetin sürekli teması nedeniyle tasarımın zamanla hafiflemesi muhtemeldir. Bu tutarlı kıyafet sürtünmesi, Dövme Kapatmacü dövmelerinizin yavaş yavaş solmasına ve bu da bir süre sonra belirginleşmesine neden olur.

İyileşme Kalitesi

Kaplama dövmesinin solması güvenlik önlemleriyle ilişkilidir. Önleyici ipuçlarından emin olmazsanız, dövmeniz birkaç ay içinde hafifletilecektir. Ayrıca, ilk birkaç hafta içinde, dövmenizin mürekkebinin gelecekte dövmenin solmasını hafifletmek için yerine oturmasını sağlayın.

Dövmeli Dövmeni tamamlaman gerekiyor mu?

Kaplama dövmenin silmesinin gerekli olup olmadığını anlamak oldukça kafa karıştırıcı. Çeşitli dövme sanatçıları, çoğu durumda Dövme Kapatmalerin önemli bir yeniden işleme ihtiyaç duyduğunu ortaya koydu. Bu tür bir gizleme genellikle ilk defa dövme yaptırmaya benzer.

Dövme tasarımınızı sarmanın tek amacı onu bakterilere ve mikroplara karşı korumaktır. Bu elementler, göze alamayacağınız iyileşme sürecinde hafif ve şiddetli cilt enfeksiyonlarına neden olabilir.

Dövme sanatçıları, dövme işleminizi kendiniz temizleyene kadar tamamlamanızı önerir. Sarma için ideal tahmini süre en az 4 – 6 saattir – daha sonra ılık su ve antibakteriyel sabunla yıkayın.