Lazerle Dövme Silme İşlemi’nin Tipik Sonuçları Nelerdir ?

İlk seansınızı tamamladıktan sonra, bir tedaviden sonra lazer dövme işleminden ne bekleyebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İnsanların en kısa sürede önemli sonuçları görmeye istekli olduklarını biliyoruz. Ne de olsa, nihayet çıkarma işlemine başlama kararını verdiğinizde, bir süredir, muhtemelen on yıllarca bile olsa, dövmenizden bıktınız.

Ne yazık ki, hemen hemen ortaya çıkan bir dövme yaptırmanın aksine, lazer dövme silme işlemi, tam silme için genellikle 3-6 uygulama gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle, insanları daima dövmenizde büyük değişiklikler göremeyeceğiniz konusunda uyarıyoruz. Ama cesaretini kırma! Lazerin altına ne zaman otursan ilerliyorsun. İlk başta önemli değişiklikler olduğunu fark etmek zor olsa da, önceki ziyaretler sırasında çekilen fotoğraflar arasındaki bir karşılaştırma, ilerlemenin gerçek derecesini ortaya çıkarabilir.

Bir işlemden sonra lazer dövme silme tipik sonuçları değişir. Mürekkep rengi, konsantrasyon, yaş ve gerçek dövmenin derinliği gibi şeyler, dövmenin lazer tedavisine olan duyarlılığını etkiler. Ve ilk seansınız en azından bazı sonuçlar gösterse de, bir tedaviden sonra lazerli dövme almanızın belirgin görsel önemini etkileyebilecek birkaç şey vardır.

Dövmeler her zaman tüm görüntü boyunca sürekli solmaz.

Bu, tek bir dövmede var olabilecek renkler, kalınlıklar ve derinlik arasındaki farklardan kaynaklanmaktadır. Hem siyah çizgiler hem de renkler (özellikle yeşil veya mavi) içeren dövmeler, farklı tedaviler gerektirebilir, bu nedenle dövmenizin bir kısmında solma görebilirsiniz ancak diğerinde sonuç olmaz. Bu yüzden, her bir seansın başlangıcında yaptığınız inceleme ve istişareler ile özel tattoo’nuzun lazer dövme silme işlemini gerçekleştiriyoruz. En iyi sonucu elde etmek için o oturum için en iyi eylemi seçmek.

Bazı dövmelerin çıkarılması diğerlerinden daha zordur.

Bu, mürekkep katmanları lazer tarafından parçalanıp yukarıdan aşağıya doğru ayrıldığından, karanlıktan daha yoğunluğa sahiptir. Dövme ne kadar kalın ve yoğun olursa o kadar uzun sürer. Kalın dövmeler ve siyah çizgiler, hemen solma göstermeden önce genellikle bulanık görünen, hemen sonuç gösterme konusunda inatçıdır.

Farklı renkler genellikle etkili bir şekilde çıkarmak için farklı lazerler gerektirir.

Araştırma ve tecrübemiz sayesinde kırmızılar, portakallar, sarılar ve kahverengilerin en iyi 532nm dalga boylarıyla tedavi edildiğini, siyah gibi koyu renklerin ise en iyi 1064nm dalga boylarıyla giderildiğini biliyoruz. Bunun için, bu iki dalga boyunda çalışan Cutera lazerimizi kullanıyoruz. Yeşil ve mavi dövme mürekkepleri, PicoSure lazerimizi kullandığımız 755nm dalga boyuna ihtiyaç duyar.

Dövmenizin yeri önemlidir.

Kalbinize dövme ne kadar yakınsa, o kadar hızlı solar. Bunun nedeni, kalbe yakın bölgelerde mevcut olan kan basıncı ve bağışıklık hücrelerinin artmasıdır. Sonuç olarak, göğüs ve sırt dövmeleri, el ve ayak dövmelerinden daha hızlı kaybolacak.

Sigara içmek dövme çıkma sürenizi önemli ölçüde artıracaktır.

Amerikan Tabipler Birliği Dermatoloji Arşivi, sigara içmenin 10 seanstan sonra dövmeyi başarıyla silme şansını% 70 azaltabileceğini buldu. Sigara içen kişi olarak, vücudun bağışıklık sistemi yabancı cisimlerin çıkarılması, duman ve diğer parçacıkların akciğerlerden uzaklaştırılması ile uğraşmakta olup, parçalanmış mürekkep parçacıklarının neden olduğu ilave yabancı cisimlerin üstesinden gelme kabiliyetini önemli ölçüde azaltmaktadır. Bu, dövmenizi bir sigara içicisi olarak çıkaramayacağımız anlamına gelmez, ancak daha uzun bir iyileşme süresi ve tamamen kaldırılması için birkaç seans daha hazırlıklı olun.

Herkesin vücudu mürekkebi tamamen farklı şekilde işler. Vücudun, parçalanmış mürekkep parçacıklarını işlemesi ve dövme bölgesinden çıkarması zaman alır. Bu nedenle, bir kişinin bir işlemden sonra lazer dövmesinin kaldırılmasının sonuçları, bir başkasınınkinden çok farklı olabilir. İlk ziyaretiniz sırasında ücretsiz bir konsültasyon için geldiğinizde size en iyi tahminde bulunabiliriz, ancak sonuçlarınız bedeninize ve dövmenize özel olacaktır.