Dövme Silme Uzmanlarına En Sık Sorulan 7 Soru

İlk Dövme Silme danışmanlığı her hasta ve her uygulama için önemli bir andır.

İşlem hakkındaki bilginizi göstermek, hastayla ilişki kurmak ve tedaviye devam etmeye karar vermeleri için güvenlerini kazanmak için bir fırsattır.

Sorularını iyice cevaplamak ve lazer dövme sildirme konusundaki uzmanlığınızı ifade etmek istersiniz.

Lazer dövme sildirme ile ilgili en yaygın hasta sorularınızı referans olarak topladık. Bir hastayla etkileşime giren herkes – resepsiyonistten uygulayıcıya – bu konuları tartışırken kendinden emin olmalı.

1. Lazerle dövme sildirme maliyeti nedir?

Çoğu hasta için fiyatlandırma kararlarında bir faktördür. Hizmetleriniz için kendinden emin ve rekabetçi fiyatlara sahip olmak önemlidir. Size, tedarikçinin, hastanın fiyatlar hakkındaki sorularına hızlı ve basit bir cevap vermenizi sağlayan açık bir fiyatlandırma yapısına sahip olmanızı tavsiye ederiz. İstişareyi, uygulamanızın değerine odaklamanız en iyisidir.

Genel olarak, Bir dövmenin uygulanmasının maliyeti kadar çıkarılmasının maliyeti yaklaşık on kat , bu nedenle bazı hastalar için bazı etiket şokları olabilir. Bu nedenle, asgari fiyatınızın açıkça web sitenizde reklamını yapmanızı öneririz. Fiyatlandırma konusunda kendinizden emin olmalısınız – oldukça özel ekipman gerektiren değerli bir hizmet veriyorsunuz.

Dövme bittiğinde sonsuza dek gider. Dövmesini sevmiyorsan, değerli bir masraftır.

Birçok uygulamada, ekstra küçük bir dövme için minimum tedavi seansı fiyatı 75 – 125 $ aralığındadır. Bu aralıktaki herhangi bir fiyat, tek bir işlem için normal bir minimum fiyat olarak kabul edilir. Belirtilen minimum fiyatı alarak, konsültasyon için kliniğe gelmeden önce hastaların tahmini maliyet hakkında kabaca bir fikir edinmelerini sağlar.

Herhangi bir tedaviye başlamadan önce, net beklentiler belirlemek ve hastaları dövmelerin kaldırılması için birden fazla seans yaptığınız konusunda bilgilendirmek önemlidir. Bunu yapmak, seans başına fiyatlandırma ile ilgili olabilecek tüm yanılsamaları veya kafa karışıklıklarını ortadan kaldırır; bu, tümüyle kaldırılmanın toplam maliyeti ile aynıdır. Bunu etkili bir şekilde iletmenin ve hastalara para biriktirme fırsatı vermenin bir yolu, tedavi paketleri satmak. Paketleri satmak, uygulamanızın gelirleri önceden almasını sağlar ve ayrıca hastayı uygulamanıza yapılan tekrar ziyaretlere kilitler.

Hala uygulamanız için doğru fiyatlandırma yapısını belirlemek istiyorsanız, blog gönderimize göz atın: Lazerle Dövme Silme İşlemlerinde Fiyatlandırma

 

2. Dövmemi kaldırmak ne kadar sürer?

Dövme Silme işleminin süresi hemen hemen tüm hastalar için bir endişe .

Bazı hastalar, bir düğünün ya da ordunun toplanması gibi bir olaydan önce görünür bir dövmeyi çıkarmak isteyebilir. Dövme Silme işleminin, vücudun mürekkebi ciltten çıkarma yeteneğine dayanan bir işlem olduğunu açıkça belirlemek önemlidir.

Vücudun mürekkebi tamamen ortadan kaldırmak için bir yıldan fazla sürmesi alışılmadık bir durum değildir. Beklentileri açıkça açıkça belirlemek, hastaların yanıltılmış gibi hissetmek yerine, deneyim boyunca tatmin olmalarını sağlar.

Cildin tedaviler ile vücudun bağışıklık sistemi arasında mürekkebi temizlemek için bağışıklık sistemi ile iyileşmesi için yeterli zamanı sağlamak için, lazer seansları arasında en az altı hafta – ve daha koyu tenler için sekiz hafta. Tedavilerin birbirine çok yakın yerleştirilmesi ciltte hasara ve kalıcı yan etkilere neden olabilir ve vücudun en son seansta parçalanan mürekkebi çıkarmak için yeterli zaman vermesine izin vermez. İdeal sonuçlar için tedaviler arasında üç ay beklemenizi öneririz.

Sonuçta, Dövme Silme uygulayıcısı olarak, Bir dövmenin tamamen çıkarılması gereken tam olarak kaç tedavinin gerekli olduğunu bilemezsiniz. Ancak, hastanın dövmesini ne kadar kolay olduğu konusunda değerlendirmelisiniz.meliKaldır.

Genel olarak hastalarla tedavi aralıkları açısından konuşma yapmanızı öneririz. Dövme Silme tedavileri zil eğrisine uyar – çoğu hasta 5 ila 8 tedaviye ihtiyaç duyacak, bazıları 3 veya 4’te tamamen çıkarılmaya başlayacak ve bazıları önemli yara izleri veya katmanlı dövmeler varsa, 10 veya daha fazla tedaviye ihtiyaç duyabilir. Hastalara dövmelerinin benzersiz faktörlerine dayanarak çan eğrisi boyunca nereye sığacaklarını söylemenizi öneririz.

Kaldırma hızı hastaya ve dövmelerine bağlıdır.

Kirby-Desai skalası popüler ve saygın bir araçtır tedavi sayısını analiz etmek için bir dövmenin çıkarılması gerekecek. Ölçek, kaldırma oranını etkileyen aşağıdaki faktörlerden sorumludur:

 • Fitzpatrick cilt tipi
 • Dövme katmanlaması (dövme örtbas ise)
 • Vücut üzerinde yer
 • Mürekkep renkleri
 • Mürekkep miktarı (profesyonelce uygulandıysa dövmenin canlılığı)
 • Önceden var olan yara izi

Kirby-Desai ölçeği 2009’da yayınlandı ve teknoloji o zamandan beri dövmeleri kaldırmak için gelişti, ancak hastanın çan eğrisinde nerede durduğunu değerlendirmek için mükemmel bir araç olmaya devam ediyor. Hasta sağlığı gibi çıkma hızını etkileyen başka faktörler de vardır. Hasta genç, fiziksel olarak formdaysa ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahipse, sonuçları sağlık sorunları olan daha yaşlı, obez bir hastadan daha hızlı görme eğiliminde olacaktır. Hastaları egzersiz yapmaya, bol su içmeye ve tedavi edilen bölgeye masaj yaptırmaya teşvik etmek (bir kez iyileştiğinde), en iyi sonuçları almak isteyen hastalarla paylaşmak için iyi bakım sonrası ipuçlarıdır.

Teknoloji, çıkarma oranında önemli bir faktördür. Astanza Trinity, piyasadaki en güçlü çok dalga boylu lazer sistemidir – başka hiçbir sistem yüksek tepe gücünü üç dalga boyu boyunca eşleştiremez. Sonuçlara ulaşmak için lazer dalga boyları hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Blog gönderimize göz atın: Dalga Boylarını Dövmelerden Çıkarmak için Neden Önemlidir?

 

3. Dövme çıkarır mı?

Lazerle Dövme Silme tipik olarak bir miktar ağrı gerektirir. Bununla birlikte, çoğu kişi beklenenden daha az acı çektiğini söylüyor.

Dövmenin kaldırılmasının çok etkileyici olduğuna dair yaygın bir inanç, ancak çoğu hasta, çıkarma hissinin bir dövme yaptırma ile karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor. Yaygın açıklamaları, cilde veya pastırma yağına yapışan bir lastik bant hissini içerir – temel olarak rahatsız edicidir ancak katlanılabilir.

Acıtıyor, ama katlanılabilir.

Hastalarla ağrıyı tartışırken, bazı rahatsızlıkların olduğunu ancak onlarla başa çıkabildiklerini paylaşmak önemlidir. Hassasiyet konusunda endişe duyan hastaları cesaretlendirmek biraz zor olabilir.

Dövme Silme sağlayıcılarının büyük çoğunluğu, tedavi sırasında cilde bir miktar yatıştırıcılık sunar. İşlem sırasında cilt uyuşması sunmak, uygulamanızın rekabetçi kalmasına, daha iyi hasta bakımı sunmasına ve daha yüksek hasta memnuniyetine sahip olmasına izin verir.

Hastaları mutlu hissetmeleri için cilt uyuşması yapın.

En popüler uyuşturma yöntemi, tedavilerden önce, sırasında ve sonrasında cilde soğuk hava üfleyen güçlü bir soğutma makinesi olan Zimmer Cryo 6’dır. Hızlı ve kullanımı kolay bir çözüme ihtiyaç duyan yoğun uygulamalar için oldukça etkili ve değerlidir.

Uyuşturma için diğer seçenekler arasında iyi eski moda buz paketleri, lidokain enjeksiyonları veya topikal uyuşturma kremleri bulunur. Her uyuşturma yönteminin avantajları ve dezavantajları vardır. Bu prosedür için ağrı yönetimi konusuna adanmış bir blog yazımız var: Dövme Silme İşlemleri için Cilt Uyuşması

 

4. İz bırakacak mı?

Birçok hasta lazerle Dövme Silme işleminden kaynaklanan yara izleri konusunda endişe duymaktadır – ciltlerinin mümkün olduğunca doğal görünmesini istiyorlar. Dövme Silme işlemini tamamladıktan sonra.

Dövme zaten yara izi içeriyorsa, kalmasını bekleyin.

Birçok insanın bilmediği şey, bir Dövme Silme işleminden sonra kalan herhangi bir yara izi, dövmenin orijinal olarak dövme sanatçısı tarafından uygulandığı andan itibaren bırakılmış olmasıdır.

Uygun lazer protokolleri ve hasta bakımı sonrası kullanıldığında, hastanın yara izlemesi çok nadir görülür. Q-anahtarlı bir lazer tedavisinden. Bununla birlikte, dövmenin uygulandığı andan itibaren önceden var olan yara izini göstermesi çok yaygındır.

Q-anahtarlı bir lazer cildi tedavi ettiğinde, ciltteki dövme pigmentini hedefler ve parçalara ayırır. Önceden var olan skar varsa, skar dokusu içindeki bu pigmenti parçalayacaktır. Dövme silme işlemi tamamlandıktan sonra, mürekkebin bulunduğu yerden silinmiş olacak, ancak orijinal dövmeden kaynaklanan herhangi bir yara izi kalmaya devam edecek.

Dövmeyi değerlendirirken ilk konsültasyon sırasında, ona dokunun ve önceden var olan yara izi olup olmadığını görün. Eğer öyleyse, hastanın kayıtlarında bu şekilde işaretleyin ve hastaya, lazerin skar dokusunu, sadece mürekkebi ortadan kaldırmayacağını bildirin.

Q-anahtarlı bir lazer, skar revizyonu için kullanılacak en iyi cihaz değildir ve kalan skarlaşmada önemli iyileşme sağlamaz. Bazı cilt uzmanları, dövme sildirme işleminden sonra yaralı cildi yeniden yüzeylendirmek için fraksiyonel lazerler (fraksiyonel CO2 veya erbiyum gibi) kullanır.

Uygun olmayan bakım sonrası veya yanlış protokoller risk oluşturur.

Lazer dövme sildirme seanslarından yara izinin görülmesi nadir görülürken, yine de mümkündür. Örneğin, kullanıyorsanız aşırı akıcılık Bir dövmeyi tedavi ederken ve istenmeyen yan etkilere neden olur (acil ani kanama gibi), yara izi oluşabilir.

Tedavi uygun şekilde yapılsa bile, bir başka skar riski, hastalar tedavi sonrası talimatlara uymadığında meydana gelir. Kabarcıklar ve kabuklar, dövme silme iyileşme sürecinde önemli olan yaygın yan etkilerdir. Ancak, Kabukları toplamak ya da kabarcıklar için uygun şekilde bakım yapmamak yara izinin oluşmasına izin verebilir. Bakım sonrası hastalarınızla görüşürken, dövmelerinin kaldırılmasının sonucundaki rolünü vurguladığınızdan emin olun.

Ayrıca, keloid geçmişi olan ve iz bırakmaya yatkın olabilecek bazı hastalar da vardır, bu nedenle her hastanın ayrıntılı bir tıbbi geçmişini almak önemlidir.

Dövmenin kaldırılmasından kaynaklanan yara izi son derece nadirdir.

Hastalarınıza, ciltleri için güvenli olan uygun protokolleri ve profesyonel kalitede bir sistem kullandığınızdan emin olun. Sonuçta, bir uygulayıcı olarak, yine de hastanın prosedürün risklerini ele alan bir onay formu imzalamasını ve uygulamanızdaki bakım sonrası tedaviye güçlü bir vurgu yapılmasını isteyeceksiniz.

 

5. Bu dövmeyi revize etmeme yardım eder misiniz?

Her Dövme Silme pratisyeni, dövmelerinin tamamen kaldırılmasını istemeyen ancak daha ziyadeRevize. Evet, dövme revizyonu isteyen hastalara destek sağlayabilirsiniz.

Dövme yaptırmaya aday olan herkes, hayatlarının bir noktasında mürekkeplenecek kadar dövmeleri severdi. Bir uygulayıcı olarak, buna duyarlı olmak ve bir hastanın hangi dövmeyi çıkarmak istediğini veya tamamen çıkarılmasını isteyip istemediğini varsaymayacaksınız.

Bir hastayı dövmeleri için asla yargılama.

Her zaman hastanın konsültasyonunu “Bugün hangi dövmeyi tedavi etmek istiyorsun?” Sorusuyla başlatmanızı öneriyoruz. Bu soru, hastanın dövmeleriyle ilgili hikayelerini anlatmasını ve size gelme niyetlerini tartışmasını sağlar.

Dövme sanat eserlerinin gözden geçirilmesini isteyen hastalar iki kategoriye uyar:

 1. Seçici kaldırma
 2. Örtmeden önce solma

Seçici uzaklaştırma hastaları daha büyük bir dövme parçasının bir kısmını silmek istiyor . Bu isim dövmeli hastalar için ortak bir istektir. Mesela, dövmelerinin genel tasarımını seviyorlar fakat eski erkek arkadaşının ismini içermekten hoşlanmıyorlar. Ayrıca, dövme sanatçısı bir bölgedeki sanat eserini daldırdığında veya dövmesini istediklerinden daha fazla uzattığında, hastalar seçmeli olarak çıkarılmasını ister – sadece dövmenin belirli kısımlarının “temizlenmesini” isterler. Seçici olarak çıkarmaya yönelik tedaviler yaparken, sadece dövmenin kaldırılmasını istenen bölgeleri tedavi etmek için büyük olasılıkla hassasiyete ihtiyacınız olacaktır – genellikle daha düşük tekrarlama oranlarında lazeri ateşlemek, bu belirli alanların tedavisinde yardımcı olacaktır.

Genel olarak, seçici çıkarma hastaları silinmek istedikleri belirli alanların tamamen uzaklaştırılmasını ister, ancak bazen bir örtücü dövme hazırlığının solmasını ister.

Örtbas hastaları, dövme sanatçısının yerine çizilecek bir dövme tasarlamasını kolaylaştırmak için dövmelerinin sadece soluk olmasını istiyor . Dövme solmasının tamamen çıkarılmasından daha az seansa ihtiyacı vardır. Genellikle 2 ila 3 lazer seansı, dövmeyi önemli ölçüde soluklaştırmak ve dövme sanatçısı üzerinde daha iyi bir tuval üzerinde çalışmak için izin vermek için yeterlidir.

Bölgenizdeki saygın dövme sanatçılarını tanıyın.

Yerel dövme dükkanlarıyla ilişkiler kurmak, uygulamanız için büyük bir avantaj olacaktır. Hastaları sadece dövme dükkanları tarafından yönlendirmekle kalmaz, hastaları örtbas, rötuşlar ve revizyonlar için kaliteli çalışma sağlayan sanatçılara yönlendirmekten de emin olursunuz.

 

6. Yan etkileri var mı?

Yan etkiler Dövme Silme işleminin beklenen bir parçası olacaktır. çoğu hasta için. Aslında, bazı yan etkiler immün yanıtın önemli kısmı bu da mürekkebin ciltten atılmasına yardımcı olur.

Tüm hastalar bir miktar yan etki beklemelidir.

Uygulayıcıları ilk konsültasyon sırasında yan etkilerden bahsetmemelerini teşvik ediyoruz – çeşitli yan etkileri tam olarak açıklayın. Bu şekilde, hastalarınız Dövme Silme işlemine karar verdiklerinde, ertesi gün cildinin hassas olduğu ve normal aktivitelerinden veya kıyafetlerinden potansiyel olarak sınırlandıkları konusunda bilgilendirilirler ve şok olmazlar.

En sık görülen yan etkiler şunlardır:

 • kırmızılık
 • hassaslık
 • Şişme
 • kabarcıklanma
 • Scabs
 • morarma
 • Hiperpigmentasyon
 • hipopigmentasyon

Dövmeye ve hastanın cilt tonuna göre uygun protokollerin tümü kullanılırsa, bu yan etkilerin hepsi geçicidir. Kızarıklık, hassasiyet ve şişme tipik olarak tedaviden sonraki bir veya iki gün içinde azalır. Kabarcıklar genellikle tedavinin 24 saat içinde ortaya çıkar; bazen kabarcıklar çok büyüktür ve endişe verici görünebilir – bu tamamen normaldir. Uyuz, morarma ve kabarma iyileşmesi bir hafta veya daha uzun sürebilir.

Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon, vücudun melanin üretiminin bir lazer tedavisinden sonra eğrilmesi durumunda meydana gelir. Hiperpigmentasyon ile vücut, lazer tedavisine tepki olarak melanin fazla üretir, bu nedenle tedavi edilen alandaki cilt doğal cilt tonundan daha koyu olur. Hipopigmentasyon ile melanin lazer tedavisi ile tükenir ve cilt ağartılmış görünür. Hem hipopigmentasyon hem de hiperpigmentasyon tipik olarak geçicidir ve zamanla doğal olarak çözülür. Orta ila koyu ten rengi olan hastalar, pigmentasyon değişiklikleri için en büyük risk altındadır ve her tedaviyi takip eden haftalarda güneşe maruz kalmaktan kaçınmalıdır.

Pigmentasyon sorunu olan hastalar için düzenli tedavi aralıklarında tedavi etmeyin – alan tekrar tedavi etmeden önce normal cilt tonuna dönene kadar bekleyin. Kalıcı pigmentasyon değişiklikleri için ana risk, uygulayıcının etkilenen bir bölgeyi çok agresif bir şekilde tedavi etmeye devam etmesidir. En baştan bile, koyu ten tonlarını koruyucu bir şekilde kullanmak önemlidir – melanin tarafından daha az absorbe olan ve akıcılık seviyelerini azaltan dalga boylarını kullanarak.

Hastalar genellikle geçici yan etkilerden daha kalıcı yan etkilerden endişe duyuyorlar; Kalıcı olabilecek yan etkiler yara izi ya da pigmentasyon değişiklikleridir. Uygun protokoller ve bakım sonrası işlemler kullanılırsa, tüm kalıcı yan etkiler tamamen önlenebilir.

Yan etkileri ve birlikte bakım sonrası görüşün.

Konsültasyon sırasında satış sonrası bakımı tartışmak için uygulamaları teşvik ediyoruz, satış sonrası bakımı web sitesinde açıkça belirtmiştim ve hastalara evde bakım sonrası talimatlar belgesi aldık. Dövme Silme tedavisi sonrası bakımın çoğu, dövme yaptırdıktan sonra bakımınkine benzer, bu nedenle hastalar buna aşina olmalıdır.

7. Lazer dövme sildirme nasıl çalışır?

Dürüst olmak gerekirse, bu listede en az sorulan sorulardan biri. Çoğu hasta sonuçlardan endişe eder – lazerin bunları nasıl elde ettiği ile ilgili değil. Bununla birlikte, lazer dövme sildirmenın arkasındaki bilimi tartışmak hala hastanın konsültasyonunun önemli bir parçası olmalıdır.

Hasta olmasa bile bu konunun tartışmasını tanıtın.

Birçok hasta, lazerin dövme mürekkebini ciltten “yaktığı” kanısındadır. Dövme silme işleminin nasıl yürüdüğünü tartışarak hastalara yardımcı olabilirsiniz Lazerin (ve vücutlarının) istenmeyen dövmelerini gidermedeki rolünü takdir edin.

Bunun gibi basitleştirilmiş bir cevaba sahip olmanızı öneririz:

“Lazerin her bir nabzı cildinize ışık enerjisi gönderir. Dövmenizdeki farklı mürekkep renklerini tedavi etmek için farklı lazer ışık dalga boyları kullanırız. Işık enerjisi cildinize yönlendirildiği için, selektif olarak tutulan dövme mürekkebi partikülleri tarafından absorbe edilir cildinizin derisinde, mürekkep parçacıkları bu enerjiyi emdiğinde, anında küçük parçalara dağılırlar, lazer, mürekkebi daha küçük parçalara böldüğünde, vücudunuzun bağışıklık sistemi, mürekkebi sonraki haftalarda temizlemek için temizler. dövmeli bölgeden. Bunun sonucunu görünüşte dövme aydınlatması olarak görüyoruz. Her ek lazer tedavisi dövme görülemeyene kadar gittikçe daha fazla mürekkep kırıyor. “

Bu açıklama birkaç şeyi başarır:

 1. Dövme Silme işleminin temelini kavrar
 2. Hem lazerin hem de bağışıklık sisteminin sonuç elde etmedeki rollerini açıklar.
 3. Eşsiz dövmelerine dayanarak tedaviyi nasıl özelleştireceğinizi tartışır.
 4. Mürekkebin alınmasının neden zaman aldığını açıklar.